Коли православні християни відзначатимуть Вербну неділю у 2022 році

news

Вербна неділя то є одне з найголовніших свят у церковному календарі. У цей день освячують вербу, бо за тиждень Великдень. 

Шостий тиждень Великого посту у народі називали Вербним, а вже у неділю сьомого тижня посту святкується Великдень. У Вербну неділю християнами відзначається вхід Ісуса Христа у Єрусалим.

Вербна неділя у 2022 році в Україні випадає на 17 квітня, а рівно через тиждень, 24 квітня, святкують Великдень. Страсний тиждень розпочинається Вербною неділею.

Як святкують Вербну неділю: історія та традиції

У суботу, напередодні Вербної неділі, відбувається велике богослужіння на яке зазвичай приходять з гілочками верби. Після богослужіння гілочки верби відносять додому та зберігають біля ікон. Ім’ям верби названий шоста неділя Великого посту. У деяких традиціях освячують вербу і роздають християнам у церквах на утрені.

Багатьма мовами світу вона називається Пальмовою неділею — з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Господа Ісуса в Єрусалим. На слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а навесні розпускається і зацвітає верба, пальмові гілки люди замінили вербними, які починають зеленіти і цвісти, відповідно змінилася назва свята.

0 Комментариев