Коли у Луцьку запрацює 27-ма школа? ФОТО

news

У Луцьку ніяк не добудують школу №27. А кількість школярів із року в рік, розповідають місцеві освітяни, зростає. Крім того, відкриття цієї школи було заплановане для працевлаштування педагогів, яких із 2006 року зареєстровано на черзі в міському управлінні освіти більш як тисяча.

Про це пише Ярослава Липнюк у Комунальному патрулі.

1 вересня повернуло за парти понад 23 тисячі луцьких учнів. Із року в рік, розповідають місцеві освітяни, кількість школярів зростає. Для порівняння: луцькі школи навчатимуть 2 993 першачків та лише 1 183 одинадцятикласників. Натомість кількість місць для учнів не зростає. Останню луцьку школу №26 збудували ще у 1993 році.

Саме ця школа і досі є найбільш завантаженою на Волині. Збудована за таким самим проектом, як і школи № 23, 24 та 25, вона із перших днів вмістила рекордну кількість школярів – 1700. Тоді як інші школи з такими ж будівлями навчають від 700 до 1200 учнів.

Аби зняти таке навантаження, у 2010 році до 26-ї школи добудували ще один корпус. Будівництво тривало три з половиною роки, загалом на нові класи витратили 5,8 млн грн. У день відкриття добудованого корпусу тодішній голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук оголосив, що вже наступного року розпочнеться будівництво нової – 27-ї луцької школи. Як зазначив чиновник, уже був готовий і проект, і виділена земельна ділянка.

На початку наступного навчального року і справді відкрили будівництво: заклали символічну капсулу у фундамент навчально-виховного комплексу, куди, окрім школи, запланували новий дитячий садок. Терміном будівництва визначили 22 місяці, а також назвали вартість проекту: 98 млн грн.

Триповерхове приміщення нової школи за будівельним паспортом мало б вмістити 630 учнів. Загальна площа будівлі – понад 10 тис. м2. Тут передбачено також великий спортзал та 25-метровий басейн, адже однією із задумок було визначити для нової школи напрямок підвищеної фізичної підготовки.

Забудовника визначили після проведення тендеру. Кращу пропозицію запропонувало ТзОВ «Житлобуд-2».

Наприкінці грудня 2012 року відкрили обіцяний дитячий садок, а от із школою справа «заморозилася» на роки. Невчасні вливання із держбюджету призвели до боргів перед забудовником і навіть до судових справ.

У 2014 році будівництво повільно, але продовжувалося. Наприкінці року забудовник прозвітувався про п’яту частину виконаних робіт: збудували перший поверх трьох корпусів школи, зробили фундамент під басейн, звели двоповерхову будівлю, де розмістяться роздягалки й душові, а також виконали всі роботи із проведення комунікацій. Тим часом міська влада повідомила, що на решту будівництва не вистачає 66 млн грн.

За півроку – нова згадка про недобудовану школу. Міський голова Луцька пообіцяв 3 млн грн з місцевого бюджету, аби хоча б добудувати коробку. Проте у 2015 році будівельний майданчик залишили не тільки робітники, а й підйомні крани – пряма ознака, що відновлювати роботи найближчим часом не збираються. Улітку жодних робіт не відбувалося, територія поросла бадиллям у людський зріст, а цеглу почали потихеньку розносити ті, кому вона, очевидно, більше потрібна.

За інформацією управління освіти Луцької міськради, наразі у школах району – найбільша наповненість школярами. У НВК №26 навчається 1692 учні (за проектної потужності – 1350), у гімназії №21 освіту здобувають 1231 вихованці (за норми 1100), а школу №25 відвідує 1270 вихованців (розрахована на 1050).

Крім того, відкриття цієї школи було заплановане для працевлаштування педагогів, яких із 2006 року зареєстровано на черзі в міському управлінні освіти більш як тисяча.

До слова, 26-та школа стала єдиною в Луцьку, де свято Першого дзвоника відбувалося два дні: 31 серпня та 1 вересня. Ні подвір’я, ні спортзал школи не здатні одночасно вмістити всіх нарядно вбраних школярів.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев