Київ відповів Москві щодо юридичних претензій на Донбас

news

МЗС України відреагувало на заяву Слідчого комітету Російської Федерації про поширення юрисдикції РФ на Донбас.

Про це інформує hromadske.tv.

СК РФ повідомив 3 вересня, що відкрив 30 кримінальних справ проти українських високопосадовців, сповістивши про розширення своєї юрисдикції на південно-східну територію України і законність «кримінального переслідування» українських політиків і військового керівництва.

Офіційний Київ підкреслив, що будь-які підстави для використання російського права на українській території відсутні. У заяві української дипломатії йдеться, що фігурантами розслідування СК РФ може стати лише вище політичне і військове керівництво Росії.

«Заяви Слідчого комітету РФ в черговий раз викликають обурення в Україні – вони не мають нічого спільного ні з міжнародним правом, ані з реальністю чи здоровим глуздом. Відсутні будь-які підстави для застосування Російською Федерацією своєї юрисдикції на території України, окрім розслідування злочину агресії, яка здійснюється Росією проти нашої держави, і притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб, що вчиняють цей злочин», – заявили в МЗС.

Дипломати додали, що саме влада Росії відповідальна за численні жертви серед цивільного населення та інші наслідки бойових дій в Україні.

Обмін заявами між Кивом та Москвою відбувся на фоні ухвалення Україною 2 вересня нової військової доктрини, яка визначає Російську Федерацію воєнним противником України.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев