Китай відмовився від вугілля, руди та морепродуктів із КНДР

news
Міністерство торгівлі Китаю видало у понеділок розпорядження про заборону імпорту вугілля, залізної руди, свинцевих концентратів та руди, свинцю та морепродуктів з Північної Кореї.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на “Reuters“.

“Заборона діятиме з вівторка, 15 серпня. Таким чином Пекін перейшов до запровадження санкцій Організації Об’єднаних Націй, оголошених раніше цього місяця”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, санкції ООН мають бути запроваджені через 30 днів після ухвалення резолюції.

На початку серпня члени Ради Безпеки ООН схвалили резолюцію, що передбачає запровадження додаткових санкцій проти КНДР. Нею передбачається ембарго на постачання з КНДР вугілля, заліза, свинцю і морепродуктів, що позбавить Пхеньян третини доходів від експорту, скоротивши його до двох мільярдів доларів. Також запроваджується заборона на збільшення кількості північнокорейських робітників у країнах-учасницях ООН, створення нових і розширення вже діючих спільних підприємств з КНДР.

Рада Безпеки ООН вже шість разів застосовувала санкції, які так і не змогли зупинити прагнення Північної Кореї розвивати і створювати ядерну зброю.

Ініціатором запровадження нових санкцій проти КНДР стали США у відповідь на два недавні запуски Пхеньяном міжконтинентальних балістичних ракет.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев