Кількість мобілізованих, придатність, відстрочка: Залужний прокоментував актуальні питання щодо мобілізації

news

Головнокомандувач Залужний в ефірі Єдиного марафону прокоментував анонсовану цифру мобілізованих українців у найближчому майбутньому та внесений у Раду законопроєкт про мобілізацію.

За словами Залужного військове командування запит на цифри не робило. А кількість 400-500 тис. мобілізованих військове командування сформувало з огляду на поточні потреби та потреби на наступний рік. У ній закладено формування нових військових частин і поповнення втрат, які країна може понести в 2024 році.

Також він зазначив,  що ні ЗСУ, ні Генштаб ЗСУ  не робили й не можуть робити жодних подань будь-яких законопроєктів, оскільки це не є їхньою компетенцією.

Головнокомандувач наголосив, що наданий документ пропонує вилучити поняття “обмежена придатність”. Будуть тільки придатні або ні – це вирішуватиме ВЛК. Військове командування погоджується з цією пропозицією Кабміну.

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що на сьогодні оперування ступенями інвалідності не є актуальним.

У новому законопроєкті запропоновано, щоб залишилися два поняття – придатність чи непридатність до військової служби, й позбутися такого поняття як “обмежено придатний”. Коли ми це визначимо, тоді ми зрозуміємо, чи є сенс далі оперувати поняттями “інвалід другої/третьої групи”. Ми з повагою ставимося до людей, які є цивільними, і ми хочемо, щоб військо поповнювали люди, які можуть фізично воювати,

– додав він.

Питанням відстрочки займаються органи законодавчої влади:

Кого буде призивати держава – не моя компетенція. Мені потрібні люди, боєприпаси та зброя, щоб продовжувати ведення бойових дій.

Варто розуміти, що подання законопроєкту – це не означає його ухвалення. Попереду – обговорення.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев