Капелани Волині хочуть запровадити у навчальних закладах області ранкову молитву за ЗСУ та український народ

news

Військові капелани Волині пропонують колективам шкіл та вищих навчальних закладів розпочинати навчальні дні з молитви за перемогу України наших воїнів і весь український народ.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу розповів Михайло Бучак священик та військовий капелан.

Читайте також: На Різдво поляки посилять блокування на трьох переходах українсько-польського кордону 

Їхня громадська організація подала звернення до обласної влади.

Ідея запровадження молитви виношувалася давно і ми з Владикою Михайлом, це питання давно обговорювали, ну і на сьогоднішній день ми отримали благословення зайнятися цим питанням” – розповів отець Михайло.

Розпочинати навчальний процес пропонують з молитви “ Отче наш”, адже ця молитва спільна для всіх конфесій та течій. 

Духовенство вважає, що це сприятиме патріотичному вихованню. 

Я б сказав для тих людей, які сьогодні не асоціюють себе з християнами, якщо ви не маєте бажання долучитися до молитви, просто будьте нейтральними” – порадив капелан для людей, які не є християнами.

Військовий капелан вважає, що окрім зброї, донатів, волонтерської допомоги,  армії дуже важлива і духовна допомога від людей. За переконанням священика молитва – це потужний моральний інструмент, як для воїнів, так і для сімей, які чекають близьких з фронту.

Для вчителя, в якої на фронті чоловік, було б приємно, якби така молитва лунала за її чоловіка та його побратимів. 

Або-ж дитині, було б надзвичайно приємно сказати, сьогодні клас молився за мого батька. І так само коли дитина подзвонить до тата, який зараз на фронті,  скаже тато, а ми сьогодні молилися за вас – це те, що сьогодні не вистачає українському суспільстві, не вистачає містичної енергії.

Волинська обласна військова адміністрація у відповідь на звернення капеланів повідомила, що державна система освіти відокремлена від церкви і має світський характер. У департаменті освіти кажуть, що вони не в праві сприяти таким впровадженням в закладах освіти.

Тож капелани вирішили піти іншим шляхом, а саме спілкування з окремими навчальними закладами.

Журналісти, 12 каналу запитали в дирекції Луцької гімназії номер 7, як сприймають молитву у школі. Цей навчальний заклад, як і інші в громаді, постійно допомагає нашій армії організовуючи ярмарки, кошти з яких передають ЗСУ, виготовляють окопні свічки, надсилають листи підтримки воїнам. Про ідею починати навчальний день з молитви тут не чули, однак позицію мають.

Ставлення моє позитивне, стосовно всього, що може матеріально і морально, допомогти нашим героям на передовій. Ми усвідомлюємо, що те що ми в змозі зробити в школі, ми намагаємося з усіх сил зробити. Якщо діти будуть молитися за воїнів, то я не вбачаю в цьому нічого поганого” – зазначила Оксана Заєць педагог гімназії. 

Окрім освітян, журналісти запитали думку кількох батьків, діти яких навчаються у гімназії. З усіх опитаних, ніхто не заперечував введення такої ініціативи у школі. 

А яка ваша думка з цього приводу, чи є місце молитві в українській школі та решті навчальних закладів? 

Читайте також: Дідух: що це таке та до чого тут Різдво

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев