Календар садівника-городника на листопад: чим зайнятися на ділянці наприкінці осені

news

Листопад – час підготовки до зими. Саме у цей час садівники та городники готують ділянку до зими і доглядають за озимими рослинами.

В останній осінній місяць висаджують рослини в ґрунт і в теплицю, рослини накривають від заморозків, а також вирощують кімнатні квіти.

Місячний календар підкаже садівникам та городникам, які дні є сприятливими для кожного виду робіт, а у які дні краще зайнятися іншими справами.

Місячний посівний календар на листопад 2022

1-2 листопада – перекопування і розпушування ґрунту, збір насіння і коренеплодів на зберігання, мульчування озимих рослин. Можна білити дерева і обрізати хворі сухі гілки. Не рекомендуються посадки і посіви будь-яких рослин, а також поливи.

3-4 листопада – посадки овочів і зелені в теплиці, а також щавлю, шпинату і цибулі на підвіконні. Можна вирощувати салат на підвіконні. Мінеральні та органічні підгодівлі. Поливи дуже помірні. Вдалі дні для посадки багаторічних квітів. Не можна рихлити землю і обрізати дерева.

5 листопада – посадки і посіви небажані. Проводиться прополка, розпушування грунту, боротьба з шкідниками, мульчування грядок з озимими рослинами і квітами, обрізка малини і суниці.

6-8 листопада – дні повного місяця. Роботи з рослинами не проводяться.

9 листопада – посадка більшості овочів і коренеплодів: озимої цибулі, петрушки, селери, редиски, зимостійкого буряка, моркви. Дозволені підгодівлі і рясні поливи. Вдалий день для посадки ягідних кущів.

10-11 листопада – збирання врожаю на зберігання. Обробка рослин від шкідників і хвороб. Перекопування і розпушування грунту, внесення добрив. Посадка декоративних квітів, укриття троянд на зиму. Скошування газону. Заборонено пересаджувати рослини.

Коли садити часник на зиму, як обрати сорт та чим та коли обробити грунт перед посадкою

12-14 листопада – посів на зиму моркви, редьки, буряка, шпинату. Мульчування грядок і клумби. Посадка хризантеми, календули, космеї і всіх багаторічних квітів. Побілка стовбурів дерев. Не можна обприскувати рослини ядохімікатами.

15-16 листопада – не рекомендуються посіви, посадки, поливи і підживлення рослин. Можна проводити санітарну обрізку малини і дерев. Викопування бульб і укриття троянд на зиму. Мульчування малини, полуниці і суниці.

17-19 листопада – підгортання тепличних рослин і посадка вигоночних культур. У сонячну і теплу погоду – посів однорічних квітів і троянд. Мульчування саджанців дерев. Не рекомендується замочувати насіння.

20-22 листопада – підзимний посів моркви, кореневої петрушки і буряка. Вигонка цибулі на зелень. Прибирання коренеплодів на зберігання. Сприятливі дні для посадки будь-яких квітів, декоративних чагарників і троянд. Не рекомендується обробляти і удобрювати рослини хімічними засобами.

23-25 листопада – дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

26-27 листопада – підзимний посів салату, моркви, шпинату і буряка. Можна садити озимий часник. Дозволяються рясні поливи, обрізки і прищіпки – рани швидко гояться. Сприятливі дні для посадок будь-яких кущів і дерев.

Як посадити цибулю, щоб зібрати гарний урожай

28-29 листопада – перекопування і розпушування грунту, внесення в неї добрив. Підгортання тепличних овочів. Проріджування сходів і боротьба з бур’янами. Приховування квітів і молодих рослин на зиму. Побілка дерев і очищення старої кори, видалення хворих гілок. Не рекомендуються посіви і пересадки будь-яких овочів, а також посіви квітів в горщиках.

30 листопада – вдалий день для посіву і посадок будь-яких овочів і зелені. Мінеральні та органічні підгодівлі. Поливи дуже помірні. Посадки багаторічних квітів і вічнозелених чагарників, а також ожини і смородини. Не рекомендується обрізати рослини, обробляти від хвороб, шкідників.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев