Календар магнітних бур на грудень 2023: до чого готуватись метеочутливим

news

Магнітні бурі в грудні звісно будуть, але з хороших новин, це те, що сонячна активність розпочнеться, лише після 20 чисел грудня. 

 У грудні 2023 року очікується кілька періодів магнітних бурь різної сили. Пік сонячної активності припаде на кінець місяця. Відповідний прогноз опублікував Центр передбачення космічної погоди Національного агентства океанографічних та атмосферних досліджень (NOAA) США.

Найнебезпечніші дні припадуть на другу половину місяця. За прогнозом, штормити почне у 20 числах, очікується три сильні хвилі.

Читайте також: Укрзалізниця запускає новий маршрут до Будапешта та Відня: потяг курсуватиме через Луцьк 

Календар магнітних бур грудня 2023: 

  • 22 грудня – магнітна буря середньої потужності;
  • 25-28 грудня – сильна магнітна буря;
  • 30-31 грудня – слабка магнітна буря.

Цікаво, про історію спостережень впливу на землю сонячної активності 

Найсильніша геомагнітна буря за всю історію сталася 1 вересня 1859 року. У цей час північне сяйво освітлювало всю Північну півкулю: за засвідченими очевидцями люди прокидалися вночі й почали займатися повсякденними справами, вирішивши, що настала ранок – настільки яскравими були спалахи. Сяйво було навіть на Гаваях. Буря завдала серйозних пошкоджень: хоча тоді почали використовувати тільки електрику, телеграфні стовпці стали перевантаженими та загорілися на всій території Європи та Північної Америки.

У новітній історії найбільші магнітні бурі відбулися в 1921, 1989 та 2003 роках. Наприклад, у 1921 році вийшли з ладу підвідні телеграфні кабелі, виникли збоєм в роботі електричної мережі, північне сяйво спостерігалося на найнижчих широтах.

У 1989 році в Канаді на 9 годин вийшла з ладу електромережі в цілої провінції, частина супутників втратила зв’язок із Землею, а північне сяйво можна було побачити в Мексиці та Криму.

Читайте також: Не дозволяють доходи: чи можливо відтермінувати виплату кредиту до завершення війни? 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев