Кабмін схвалив 12-річне навчання у школах

news

Кабмін прийняв постанову про підвищення оплати праці вчителів на два тарифних розряди, а також концепцію реформи середньої школи «Нова українська школа», яка передбачає перехід на 12-річне навчання.

Прем’єр-міністр Гройсман зазначив, що зарплати вчителів таким чином можуть збільшитися вдвічі, — пише Корреспондент.net.

“Заробітна плата вчителя зросте до 50 відсотків. Звичайно, це рішення може бути реалізовано тільки тоді, коли буде прийнятий державний бюджет на 2017 рік”, — сказав він.

“Сподіваємося, що парламент наступного пленарного тижня ухвалить український бюджет, і ми з 1 січня вже почнемо фінансувати підвищену заробітну плату”, — додав прем’єр.

Що стосується реформи середньої школи, то передбачається перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже в 2018-2019 навчальному році.

Концепція передбачає перехід від школи знань в школу компетенцій.

“Це не означає, що в школі зникнуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю — діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації або професійного виклику”, — сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев