Кабінет Міністрів змінив правила мобілізації для військовозобов’язаних, які доглядають за хворими родичами

news

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до процедури надання відстрочки тим, хто доглядає або піклується про хворих та осіб з інвалідністю. Зокрема, уточнено, хто має вказувати дані про інших членів родини у заяві на відстрочку, а хто не повинен цього робити.

Під час урядового засідання було прийнято зміни до порядку мобілізації військовозобов’язаних, які виконують обов’язки з догляду за хворими чи людьми з інвалідністю.

У Міністерстві соціальної політики підкреслюють, що цей порядок регулює питання надання відстрочки, перевірку підстав для її отримання, визначає перелік необхідних документів, а також затверджує форму акта про встановлення факту догляду.

Відповідно до нової постанови №930 від 16 серпня 2024 року, внесено наступні зміни:

  • Переглянуто список документів, що підтверджують право на відстрочку для тих, хто доглядає або утримує родичів та близьких.

Тепер ці категорії осіб і документи, що підтверджують догляд або утримання, розділено.

Також, військовозобов’язаним, які доглядають за хворим подружжям, дітьми чи батьками, більше не потрібно вказувати в заяві до ТЦК та СП інформацію про відсутність інших працездатних членів сім’ї або подавати документи, що підтверджують неможливість догляду іншими членами родини. Таку інформацію тепер мають надавати лише військовозобов’язані, які доглядають за хворими батьками дружини, а ТЦК та СП перевірятимуть ці дані за державними реєстрами.

Крім того, військовозобов’язаним, які мають батьків з інвалідністю I або II групи, більше не потрібно доводити факт здійснення догляду. Це пов’язано з тим, що українське законодавство передбачає обов’язок дорослих дітей утримувати своїх непрацездатних батьків, що дає право на відстрочку.

  • Змінено механізм отримання акту про догляд, врегульовано процедуру та терміни його видачі.

Тепер, для отримання акта про догляд, військовозобов’язаному більше не потрібно звертатися до ТЦК та СП. Акт можна отримати, подавши заяву до органів місцевого самоврядування або районних державних адміністрацій. Органи місцевого самоврядування мають розглянути заяву протягом 10 календарних днів.

  • Внесено зміни до акта про догляд

Крім того, вилучено вимогу оформляти акт для тих, хто вже отримує надбавку або компенсацію за догляд. Тепер достатньо подати відповідні документи до ТЦК та СП.

Також акт про догляд більше не підтверджує відсутність інших членів сім’ї, які могли б здійснювати догляд.

Джерело: https://sud.ua/

Автор статті: Сергій Шагоферов

0 Комментариев