Йорданське освячення домівок буде відбуватися з 6 січня по 2 лютого: як запросити священика до себе додому?

news

Розпочато йорданське освячення домівок 

Відправивши велике водосвяття з нагоди Богоявлення, священники відвідуватимуть оселі парафіян із молитвою за їхні сім’ї, благословенням та окропленням.

Читайте також: Обіцяють надати інформацію про захисників, які досі в полоні: шахрайська схема на останньому обміні військовополонених

Третій празник різдвяних свят – нагода душпастирю відвідати родини, поспілкуватися, дати пораду. Для вірян – це можливість прийняти свого духівника. І щоб священник прийшов, слід записатися, звернувшись до храму. Такі зустрічі мають і глибше значення, що знаменує прихід до оселі Ісуса Христа. А йорданська вода – символ очищення, який нам дав Спаситель.

Чин йорданського відвідування парафіян священником згадується ще в давніх церковних книгах. Ймовірно, ця традиція започаткована з IV ст., коли Різдво і Богоявлення відзначали в один день. Тоді освячувалася вода і вважалося, що на неї сходить благодать Божа. Таку воду називали великою агіасмою, тобто великою святинею. Вода має особливі фізичні й духовні властивості. Знаючи це, вірні запрошують до себе панотців, які молитвою та з окропленням освяченою водою виганяють з оселі злі сили й закликають ангела-охоронця.

Священник символізує прихід самого Ісуса Христа, тому до цього приходу варто приготуватися і серйозно поставитися, бо Спаситель сказав до апостолів: «Хто вас приймає, Мене приймає» (Мф. 10:40); «В який же дім не ввійшли б ви, скажіть перше: Мир дому цьому! І коли там є котрийсь син миру, мир ваш покоїтиметься на ньому; а коли ні, до вас він повернеться» (Лк. 10:5–6).

Окроплення йорданською водою символізує очищення дому і всіх, хто в ньому проживає, від усякого зла силою Ісуса Христа, силою хреста Господнього та спільною щирою молитвою. Особливу благодатну силу йорданська вода отримує від джерела всякої сили – Спасителя, Який Своїм зішестям у йорданські води освятив їх.

Усвідомлюючи важливість такого богослужіння, ми надалі повинні привести в норму не лише оселю, а й власне життя, живучи за Заповідями Господніми. Якщо люди житло освячують, а самі залишаються жити в гріху – праця священника буде марною. Добре, коли в цьому маленькому богослужінні разом із душпастирем бере участь уся сім’я.

Тож від Водохреща (6 січня) до Стрітення Господнього (2 лютого) панотці відвідуватимуть домівки та з молитвою благословення окроплюватимуть оселі освяченою водою.

Читайте також: Через ожеледь та непосипані дороги у Луцьку сталося дві масштабні автотрощі на мостах 

За інформацією: Волинської єпархії Православної Церкви України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев