Івана Купала 2022: коли українці відзначатимуть наймістичніше свято

news

Івана Купала – давнє слов’янське свято, яке український народ відзначає у липні. Івана купала має давні самобутні традиції. Воно настільки містичне, що на багатьох наганяє страх.

Щороку Івана Купала відзначають 7 липня. Це незмінна дата. Святкування розпочинають ще ввечері 6 числа. Вважається, що ніч на Івана Купала чарівна, і тому є пояснення.

Згідно з повір’ями, саме в ніч з 6 на 7 липня вся “нечисть” виходить зі свого потойбічного світу в світ живих і блукає серед людей. Слов’яни палили багаття, очищаючий вогонь яких міг відлякати злих духів. Крім того, тільки в цю чарівну ніч зацвітає папороть.

Особливість цього темного часу доби наші предки помітили не просто так – раніше Івана Купала відзначався в день літнього сонцестояння, коли ніч була найкоротшою в році. З приходом християнства свято змістилося і тепер його зустрічають 7 липня.

За однією з версій, назва свята походить від слова “купатися”, за іншою – Купалою звали Бога квітів.

Найвідомішою традицією ночі вважається купання у відкритих водоймах. Згідно з прикметами, такий обряд допоможе очистити душу і тіло, а також вилікуватися від хвороб. Чудодійною на Івана Купала вважалася навіть роса. Досить було вмитися нею, щоб продовжити свою молодість.

Рослини 6 і 7 липня мають цілющі властивості, тому здавна травники збирали їх, щоб приготувати відвари, настоянки та мазі. Дівчата збирали квіти з іншою метою – плели вінки і обереги, які можна було поставити вдома в якості захисту від темних сил.

Зцілюючим вважається і вогонь – саме тому люди розпалюють багаття, а потім стрибають через нього, позбавляючись від хвороби. Закохані перестрибують над полум’ям, тримаючись за руки, щоб їх союз був довгим, щасливим і міцним.

Прикмети:

  • йде дощ – спека почнеться через 7 днів і триматиметься до кінця літа;
  • небо чисте і багато зірок – восени буде хороший урожай грибів;
  • гроза і грім – до мізерного врожаю горіхів;
  • побачити змію – готуйтеся до неприємностей і проблем;
  • почути зозулю на Купалу – до холодної осені.
0 Комментариев