Інтерактивна мапа укриттів у 70 українських містах

news

Transparency International Ukraine створила інтерактивну мапу укриттів у 70 містах — за матеріалами дослідження 

Аналітик програми “Прозорі міста” (Transparency International Ukraine) Богдан Балюк проаналізував, як міськради інформують мешканців про укриття. Інформація підготована на основі нового дослідження прозорості міських рад.

Так, з 70 досліджуваних міст 63 опублікували дані про укриття (станом на січень 2023 року), що є високим показником, але в умовах війни інформувати та оновлювати дані повинні всі міські ради.

Офіційних переліків укриттів не зафіксовано у містах: Ізмаїл, Жовті Води, Конотоп, Павлоград, Горішні Плавні, Кременчук, Полтава. Але таку інформацію могли публікувати й інші органи влади — обласні військові адміністрації або регіональні управління ДСНС. У деяких випадках міські ради опублікували інформацію лише у 2023 році, що не входило до періоду аналізу. Детальну інтерактивну карту з інформацію по всіх досліджуваних містах можна знайти за посиланням.

Зразковими у матеріалі відзначено Чернівецьку, Кам’янець-Подільську, Тернопільську та Черкаську міські ради. Ці муніципалітети не просто опублікували переліки укриттів, але й нанесли їх на Google Maps. А це дозволяє визначити яке укриття найближче, час його роботи, від якого типу ураження захищає, чи є безперешкодний доступ до нього. Так, у Кам’янці-Подільському карту переглянули майже 700 тисяч разів, хоча населення міста становить близько 100 тисяч осіб. А Тернопільська міськрада створила мапу з укриттями й інтегрувала її у спеціальний додаток «Е-Тернопіль». 

Лише 49 міськрад з 70 забезпечували оновлення цих даних не рідше ніж раз на 6 місяців. Оновлення цих даних важливе, адже з мапи потрібно регулярно видаляти неактуальну інформацію, сповіщати про нові укриття, актуалізувати інформацію щодо балансоутримувачів. А також використовувати якомога більше джерел оприлюднення інформації — сайт міської ради, міські застосунки, офіційні сторінки міста в соцмережах, геопортал.

Інформація про укриття — критично важлива для населення під час війни. Вона не просто корисна для мешканців міст, а й рятує їхні життя під час обстрілів. Саме тому ми закликаємо муніципалітети приділити цьому питанню вдосталь уваги і належно інформувати містян про укриття!

Довідкова інформація:

Transparency International Ukraine — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності. 

Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%. У рамках програми також формується Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Середній показник підзвітності міст за підсумками 2021 року становить 16,5 бала. За результатами рейтингування експерти програми надають рекомендації та консультують міські ради щодо впровадження кращих практик прозорості та підзвітності місцевої влади. Дослідження прозорості та підзвітності є взаємодоповнюваними та демонструють комплексний рівень відкритості органів місцевого самоврядування. 

У 2020 році створена онлайн-платформа «Transparent cities/Прозорі міста», головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою.

0 Комментариев