Ігор Рицко розповів, як нардеп Лапін «віджимав» майно в АТО

news

Ігор Рицко, боєць батальйону «Айдар», розповів про те, як брав участь в бойових діях в АТО та як народний депутат «віджимав» майно під час військових дій, а також чи був технічним кандидатом на виборах у 2014 році.

Про це йшлося вчора, 15 липня, під час прес-конференції кандидата у народні депутати Ігоря Рицка.

«Алмаз» (позивний в Ігоря Рицка) розповів, як пішов в АТО добровольцем, був у роті, яку очолював Ігор Лапін («Зола»). Коли 14 липня «зачищали» Стукалову Балку, вони перевіряли населений пункт. Бійці зайшли у будинок полковника Шевченка, високопосадовця ЛНР. Сусіди, які наглядали за будинком, показали їм все. Ігор Лапін вирішив оглянути і гараж. Там стояв автомобіль Opel Astra із луганськими номерами. За словами Рицка, Лапін сказав, що потрібно віджати машину. Лапін дав наказ підкинути гранати і видати все так, наче у машині була зброя. Навіть зняли відео наче знайшли зброю. У результаті машину вилучили. Таку ж схему проробили у будинку депутата-комуніста Спірідона Кілінкарова.

Ігор Рицко розповів, що говорив про це з Лапіним, заявив йому, що не може грабити людей. на це Лапін відповів йому, що вони живуть за законами «зони» і якщо щось не подобається, то може звільнити місце у батальйоні.

Боєць тоді залишив батальйон і на певний час прибув до Луцька. Однак потім повернувся в зону АТО. На цей раз «віджимали» майно у полковника податкової поліції. Забрали ікони, зброю та авто Mistubishi Pajero, на якому зараз із доволі примітними номерами 0505 їздить кримінальний авторитет міста Луцьк.

Напередодні Дня незалежності Лапін взагалі покинув свій батальйон і поїхав на парад до Києва, хоча його туди ніхто не кликав. Згодом командир батальйону просив Рицка підписати 12 відрядних. Лапін поїхав до Луцька готуватися до виборів. Рицко стверджує, що після того він більше не бачив Лапіна у батальйоні.

Що стосується того, що Ігоря Рицка називають технічним кандидатом на виборах у 2014 році, то він підтвердив це. За його словами, йому запропонував це Олександр Товстенюк, який зараз голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Спонсором виборів виступив Фонд. Боєць стверджує, що взамін на це йому Товстенюк пообіцяв місце в обласній чи міській раді:

«Я погодився, я не знав, які будуть потім наслідки після цього всього. Тоді я не знав, що це називається «технічний кандидат».

IMG_0352

Як переконує Рицко, після виборів він повністю розірвав стосунки із Фондом. На цих виборах він уже виступає без спонсора, для того, щоб довести людям, що можна прийти і без фінансової підтримки. Друга причина – хоче позбутися статусу технічного кандидата.

Також на прес-конференції був ще один боєць «Айдару» Олег Твердохліб («Сармат»). він вважає, що для Ігоря Лапіна його рота була лише як трамплін, щоб піднятись до висот. Ставши депутатом, Лапін забув про своїх побратимів.

IMG_0355

Ігор Рицко також зауважив, що вирішив провести прес-конференцію після того, як інтернет-видання «Волинське агентство розслідувань»  написало про нього, на його думку, неправдиву інформацію.

0 Комментариев