Художниця з Житомира перетворює прострілені пластини бронежилетів на ікони

news

Житомирська художниця Олена Буката використовує прострілені пластини бронежилетів військовослужбовців як полотно для своїх ікон. Свої витвори майстриня створює задля  збору коштів на потреби Збройних Сил України.

Про це вона розповіла про це кореспондентам Укрінформ.

Перші чотири пластини з прострілених бронежилетів мені з фронту привезла волонтерка Юлія Толмачова і так я почала малювати на них ікони. Я віруюча людина і вважаю, що життя військових рятує не лише бронежилет, а й вища сила. Малюю на тих пластинах переважно Ісуса Христа,

– зазначила Буката.

За словами художниці, деякі пластини важко використовувати через сліди обстрілів, але вона не залишає це завдання невирішеним.

Олена малює свої ікони акриловими фарбами, а також розписує гільзи від снарядів, які також продаються на аукціонах.

Художниця вважає, що цей спосіб є внеском у допомогу армії, оскільки усі зібрані кошти витрачаються на потреби ЗСУ.

Поміж інших ініціатив, Олена Буката та Дмитро Михайловський проводять сеанси арттерапії у Житомирському військовому шпиталі, де військовослужбовці самі малюють картини. Картини цих військових також продаються на аукціонах, які організовані волонтеркою Юлією Толмачовою.

Олена Буката – фахівець з мистецтва і архітектор, повернулася до малювання перед початком великої війни. Під час евакуації вона розписала школу в Червонограді на Львівщині в українському стилі і малювала з дітьми-переселенцями. Разом з донькою Веронікою вона також прикрасила укриття в ліцеї №1 у Житомирі.

Серед робіт художниці є портрет головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Його теж продали на аукціоні з автографом генерала.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев