Хто стоїть з наймасштабнішою в історії України хакерською атакою?

news

Вірус «Петя.А» поклав Україну на лопатки: наймасштабніша кібератака в історії держави – 27 червня вразила ряд об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомляє “Ranok ICTV“.

Наймасштабніша в історії України хакерська атака: кіберполіція отримала понад 1000 скарг про незаконне втручання в роботу комп’ютерних мереж. Постраждали найбільші державні та бізнесові структури: Кабінет міністрів, зокрема МВС і сама кіберполіція, СБУ, банки, залізниця, метрополітен, аеропорт, підприємства енергетики та великі приватні компанії. Ціла держава опинилась паралізованою та беззахисною перед вірусом під назвою «Петя.А».

Про вірус «Петя» стало відомо ще у 2016 році. «Петя.А» – його найновіша модифікація. Потрапляючи в комп’ютер вірус шифрує всі наявні файли методом асиметричної криптографії, що робить фактично неможливим відновлення файлів, – кажуть експерти. За відновлення даних кіберзлодії вимагають 300 доларів. Однак платити зловмисникам експерти категорично не радять. Більше того: вимагання грошей може бути просто прикриттям зовсім іншої мети… Після аналізу вірусної атаки експерти вказують: за таким масштабним кібервтручанням може стояти інша держава.

Кому ж вигідно паралізувати Україну і завдати нищівного удару з мережі по стратегічних цілях? Перші підозри, ясна річ, падають на країну-агресора Росію. До того ж –  у день початку масової кібератаки, у Києві вибухнув автомобіль, за кермом  якого був полковник Головного управління Розвідки України Максим Шаповал. В РНБО хакерську атаку пов’язують з терактом, внаслідок якого вбили українського офіцера.

Якщо буде доведено, що за кібератакою на Україну стоять саме російські спецслужби, то головне питання зараз, яку інформацію отримали хакери, зламавши системи державних органів влади? Якої шкоди завдано національним інтересам та економіці України? Ряд західних союзників вже допомагають в розслідуванні. Про підтримку України заявили і в НАТО.

0 Комментариев