Хімзброя в Сирії: Росія застосувала ще одне вето, щоб зупинити розслідування

news
Російська делегація зірвала так званий технічний проект резолюції, запропонований в РБ ООН Японією, який дозволив би на місяць продовжити мандат Спільного механізму ООН-ОЗХЗ, щоб досягти довготривалого консенсусу по цьому питанню.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на “AFP“.

“Росія в п’ятницю наклала друге вето в Раді Безпеки ООН, заблокувавши відновлення розслідування щодо виявлення винуватців хімічних атак у Сирії”, – йдеться в публікації.

Після того, як РФ у четвер провалила американський проект резолюції по Сирії, узгоджений США з іншими членами РБ ООН, Японія внесла так званий технічний проект, який продовжував мандат Спільного механізму ООН – ОЗХЗ на 30 днів, щоб дійти широкого компромісу протягом наступного місяця. Нинішній мандат Спільного механізму завершився в ніч на п’ятницю.

Таким чином, це 11-й випадок застосування Росією вето щодо проектів резолюції РБ ООН по Сирії. Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі зауважила в цьому зв’язку: “Росія не погодиться на будь-який механізм, який може пролити світло на застосування хімічної зброї її союзником, сирійським режимом”.

Нагадаємо, минулого місяця експерти Спільного механізму оприлюднили висновки, які підтвердили причетність уряду Башара Асада та терористичного угруповання ІДІЛ до двох випадків застосування бойової хімічної зброї в Умм-Хоше та Хан-Шейхуні. Росія, яка підтримує режим Асада, заявила в ООН, що незалежне міжнародне розслідування використовувало “дилетантську методологію”.

Для того, щоб резолюція біла затверджена, потрібно щонайменше дев’ять із п’ятнадцяти голосів на її підтримку, в числі яких будуть всі п’ять постійних членів Радбезу: Великобританія, Китай, Франція, Росія і США.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев