Хеллоуїн 2021: що це за день та навіщо тут гарбуз?

news

В кінці жовтня весь світ відзначає День Всіх Святих – свято Хеллоуїн. Щороку Хеллоуїн відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

У 2021 році торжество випадає на неділю. Це означає, що люди, які відзначають цей день, можуть сміливо вбиратися в костюми і підтримувати щорічну традицію.

Існує повір’я, що ніч з 31 жовтня на 1 листопада знайшла містичне значення ще 2000 років тому. Тоді племена кельтів, які жили на території Англії, Шотландії, Північної Франції, Ірландії та Уельсу, вшановували Бога Смерті. Робили вони це, тому що вважали, що саме в цю ніч він збирає всі душі, померлі в минулому році, і поміщає їх в тварин – така плата за гріхи, вчинені за життя.

А ось 1 листопада кельти віддавали почесті Богу Сонця для того, щоб він не позбавив їх життя і подарував хороший врожай. Люди розпалювали високі багаття і робили жертвопринесення, намагаючись задобрити могутнього Бога. Дата була обрана невипадково – 1 листопада кельти святкували Новий Рік.

Приблизно в цей же час святкували і римляни, але вихваляли вони Помону – богиню родючості. Коли римляни завоювали кельтів на території Північної Франції, змінилися і традиції, але велике осіннє свято продовжували відзначати 1 листопада.

У середні століття 1 листопада був призначений Днем Всіх Святих. Вважалося, що в цю дату шануються померлі, для яких не знайшлося місця в році. Таким чином церква намагалася знищити язичницькі ритуали. Свято 1 листопада називалося “All Saints’ Day” або “All Hallows’ Day”.

Незважаючи на зусилля церкви, обряди нікуди не зникли, а назва свята з часом змінилася на “All Hallows Even”, а потім – “Halloween”. До сих пір вважається, що 1 листопада – світле церковне свято, а вечір і ніч 31 жовтня – день для магії і забобонів.

Скільки днів триває свято Хеллоуїн і що потрібно робити

День Всіх Святих триває одну ніч. У стародавні століття люди вірили в те, що 31 жовтня прокидається вся нечиста сила і, перетворюючись на тварин, блукає серед нас. Більш того, існує версія, що духи часто приходять в свої колишні житла, щоб перевірити, як поводяться нові господарі.

На Хеллоуїн прийнято робити страшну пику з гарбуза і залишати її на порозі або підвіконні будинку. Діти вночі 31 жовтня переодягаються в страшні костюми і стукають в сусідські квартири, вимовляючи: “Гаманець або життя!” або “Цукерки або смерть!”. Це означає, що, якщо їм не дадуть солодощів або грошей, ту людину, що відмовила, чекають неприємності.

Что за праздник Хэллоуин и почему Церковь в России его не приветствует -  РИА Новости, 02.11.2020

Виріб з овоча, який роблять багато людей, що відзначають Хеллоуїн, називається “світильник Джека”. І у найголовнішого атрибута свята є своя історія.

Згідно з легендою, жив на світі хлопець на ім’я Джек. Душа була його чорною, вчинки жахливими, так що, коли до нього прийшов Диявол, Джек не здивувався. По дорозі в пекло Джек побачив яблуню і умовив Диявола залізти на дерево і зірвати кілька плодів. Коли Диявол піднявся на дерево, Джек дістав з кишені ніж і вирізав на стовбурі хрест.

Як відомо, цей символ викликає у диявола не найприємніші емоції, тому злізти нечистий не зміг. Джек уклав угоду з ним – сказав, що допоможе Дияволу спуститися вниз, якщо той обіцяє, що ніколи не забере його душу. Антихрист погодився.

Минув час, Джек помер, а душа його залишилася неприкаяною. За гріхи за життя в Рай його брати не хотіли, тоді він сам прийшов до Диявола і попросив забрати його. Диявол розлютився і сказав: “Ти обдурив мене, змусив не забирати свою душу, а я обіцянку свою тримаю”. Джек не знав, куди ж йому йти тепер, і диявол порадив повертатися туди, звідки він прийшов.

Сказавши це, нечистий взяв жменю розжареного вугілля і кинув у Джека. Той зловив їх і поклав у ріпу, яку тримав у руках – це було єдине, чим він тамував голод. Ріпа всередині засяяла полум’ям вугілля, а Джек пішов поневірятися по світу в пошуках притулку для своєї чорної душі.

Саме так і з’явився світильник Джека, тільки замість ріпи тепер використовують гарбуз.

Про святкування Хелловіну » Православний молодіжний веб-портал hram.lviv.ua

Чи можна святкувати Хеллоуїн православним?

Хоча в православ’ї немає офіційної заборони на святкування Хеллоуїна, священнослужителі виступають проти цього, називаючи це свято і пов’язані з ним традиції сатанинськими.

Вірян закликають не брати участі в заходах, присвячених Хеллоуїну, і не радити робити це своїм друзям і близьким.

Так, зокрема, в Православній церкві України відзначають, що під час Хеллоуїна люди влаштовують “свято смерті”, коли живі заграють з нею і з темними силами, вдаючи, що вони вже мертві.

“Не варто загравати зі смертю, навіть жартома вшановувати жорстокість та зло. Це особливо актуальним є для дітей, підлітків та молоді, світосприйняття яких тільки формується і які легше піддаються звабам удаваних принад зла. Павутиння, кажани, імітація розлитої крові, відірваних частин тіла навряд чи є тим, що сприяє плеканню добра і злагоди, миру і любові – чеснот, до яких ми, як християни, маємо першочергово прагнути”, – йдеться в повідомленні ПЦУ в Facebook.

У ПЦУ закликають не відзначати Хеллоуїн
Православна церква виступає проти святкування Хелооуіна

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*