Гунчик розповів, як можна вирішити проблему копання бурштину

news

Проблему незаконного видобутку бурштину на Поліссі можливо вирішити лише на державному рівні, натомість силами обласних структур можна лише стримувати копачів.

Про це заявив голова Волинської ОДА сьогодні, 4 квітня, під час оперативної наради, — пише «Слово Волині».

Володимир Гунчик зауважив, що у Рівненській області зафіксували перші випадки непокори незаконних бурштинокопачів правоохоронцям. Зокрема, у місцях масового видобутку «сонячного каміння» вже виникали сутички.

Зі слів очільника краю, подібні випадки виявили й на Волині, тому ситуація є досить напруженою.

«Все частіше місцеві мешканці вважають землі лісових фондів, землі державної власності своєю вотчиною і дуже незадоволені,  коли хтось їм заважає використовувати їх, як заманеться», – наголосив голова облдержадміністрації та повідомив, що охороняти поклади бурштину на Волині тепер будуть не лише нацгвардійці, а й громадські формування.

Посадовець каже, що питання незаконного видобутку цінного каміння обговорювалось на засіданні Ради оборони області, проводиться низка оперативних заходів, до роботи підключається прокуратура.

Водночас керманич Волині переконаний, що припинити незаконний видобуток бурштину силами області неможливо, мовляв місцева влада може лише стримувати копачів.

«Голова ОДА звернувся до керівництва Уряду, працівників міністерств та відомств, які опікуються екологічними питаннями, з проханням прискорити розгляд питання на державному рівні. Це повинне бути окреме засідання Уряду чи РНБО. Стримуючи незаконні дії бурштинокопачів, ми говоримо не лише про забезпечення порядку, а й про втрати, які несе держава, утримуючи на цих територіях підрозділи нацгвардії. Тільки на державному рівні це питання можна вирішити», – наголосив Гунчик.

Втім, губернатор підкреслює, що влада не планує поступатись позиціями. З його слів, перебування великої кількості старателів у лісах не лише шкодить природному ландшафту, а й загрожує виникненням пожеж, появою сміттєзвалищ, тому проблему потрібно вирішувати негайно.

0 Комментариев