Грип на порозі: понад 114 000 доз вже пройшли державний контроль якості та їдуть в аптеки

news

В даний момент одна з вакцин проти корейського виробництва, а саме чотиривалентна інактивована вакцина серії Q60223033, успішно пройшла державний контроль якості. За підсумками оцінки вакцини Державною лікарською службою України, їй було надано позитивний висновок щодо відповідності державним і міжнародним стандартам. Вакцина готова до розповсюдження через аптеки та доступна для громадськості у кількості 114 600 доз.

Крім того, українському фармринку незабаром буде доступна ще одна чотиривалентна інактивована вакцина, виробництва Франції (серія X3E722V). Зараз 151 100 доз цієї вакцини перебувають під лабораторним контролем Державної лікарської служби.

Важливо відзначити, що всі вакцини обов’язково проходять лабораторний контроль якості, здійснюваний Державною лікарською службою України. Після успішної перевірки та отримання позитивного висновку щодо відповідності медичного імунобіологічного препарату державним і міжнародним стандартам, ці вакцини стають доступними для використання в медичних закладах або надходять у продаж до аптек.

Щороку в Україні реєструється приблизно 6 мільйонів випадків інфекційних захворювань, при цьому 98% з них припадають на грип та ГРВІ. Грип може мати серйозні ускладнення, такі як захворювання серця і нирок, особливо при важкому перебігу. Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом профілактики грипу, хоча важливо зазначити, що вона не захищає від COVID-19, і вакцинація від обох цих хвороб може бути проведена в один день або з мінімальним інтервалом, відповідно до рекомендацій Національного таергетованого епідемічного плану.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев