Громади Волині торік отримали понад 132 мільйони гривень податку на нерухомість

news

За підсумками 2021 року на Волині власники нерухомості спрямували до бюджетів громад понад 132 мільйони гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Сума сплаченого податку на нерухомість торік в області на 14,2 відсотка перевищує показники 2020 року.

«Податковий внесок кожного власника нерухомості – важливий для фінансової стабільності громад. Тому початок  року – найкращий період, щоб громадам проаналізувати отримані торік надходження та спрямувати зусилля на залучення до сплати податку всіх юридичних та фізичних осіб, котрі мають нерухомість, що підлягає оподаткуванню. Фахівці податкового адміністрування завжди уважно аналізують отриману від органів місцевого самоврядування інформацію з тим, щоб громади мали додаткові  бюджетні надходження», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Якщо ж нерухомість придбана за кошти, з яких не сплачено податки, то саме зараз  можна скористатися правом на податкову амністію, – нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«До 1 вересня 2022 року закон дозволяє на пільгових умовах легалізувати активи, що придбані за кошти без належного оподаткування. Тож всі власники нерухомості, що придбали об’єкти нерухомості за кошти, з яких не сплачено податки, можуть подати одноразову добровільну декларацію і сплатити самостійно розрахований одноразовий збір. Цей відповідальний крок звільняє платника від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків», – підкреслила Світлана Савчук.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, то детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев