Гранати, набої, зброя, вибухові речовини – поліція вилучає у волинян нелегальну зброю

news

Волинська поліція протидіє незаконному обігу зброї. Протягом січня-лютого 2020 року з незаконного обігу вилучено 4 одиниці нарізної зброї, 10 одиниць – переробленої, 812 набоїв, понад 1 кілограм вибухових речовин та 2 гранати.

Нелегальне озброєння поліцейські виявляли здебільшого вдома в громадян. Таким чином, у результаті злагодженої роботи різних підрозділів поліція убезпечує мешканців Волині від трагічних випадків та злочинів, що скоюються з використанням зброї. Про це повідомляють у Секторі комунікації поліції.

Спочатку оперативники карного розшуку, дільничні, поліцейські офіцери громад здобувають інформацію про нелегальні арсенали та осіб, які переховують вибухонебезпечні «сувеніри». Далі вилучають і знешкоджують ці небезпечні предмети, нерідко за участю вибухотехніків і кінологів.

За фактами незаконного поводження зі зброєю за перші два місяці нового року до ЄРДР внесено 39 кримінальних правопорушень за ознаками злочину, передбаченого ст. 263 ККУ. Йдеться про незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами: за це правопорушення передбачено від 3 до 7 років позбавлення волі. Уже оголошено підозри за вчинення цих злочинів 29 особам.

Проте у разі добровільної здачі нелегальної зброї, відповідно до ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України, громадяни звільняються від відповідальності.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев