Головне з інтерв’ю Зеленського для Bloomberg: про війну, мир і міжнародну підтримку

news

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю Bloomberg, в якому обговорив ключові питання війни з росією, міжнародної підтримки України та перспективи мирних переговорів.

Ситуація на фронті та потреба в озброєнні Зеленський заперечив думку, що Україна програє війну, назвавши ситуацію “проблемною”, а не “тупиковою”. Він наголосив на необхідності невідкладного озброєння для покращення становища на фронті.

“Це не тупикова ситуація, це проблемна ситуація. Тупикова ситуація означає, що виходу немає. Але проблему можна вирішити, якщо є бажання та інструменти. У нас є бажання, а інструменти – вони ще не прийшли”, – сказав президент.

Зеленський високо оцінив пакет допомоги на суму 61 мільярд доларів, схвалений Конгресом США, але висловив занепокоєння щодо тривалого очікування між ухваленням рішень про допомогу та їх реальним втіленням.

“Це найбільша трагедія цієї війни, що між рішенням і реальним фактом у нас справжнє довге, довге, довге очікування”, — сказав Зеленський.

Припинення вогню та недовіра до путіна

Президент Зеленський заявив, що Україна не може довіряти володимиру путіну, назвавши його вбивцею та агресором. Він наголосив, що для будь-яких переговорів про припинення вогню потрібен чіткий план та міжнародні гарантії, щоб росія не використала перемир’я для підготовки нового вторгнення.

“Ми не можемо довіряти путіну, бо для нас він вбивця й агресор”, – наголосив Зеленський.

Роль міжнародних партнерів

Зеленський підкреслив важливу роль міжнародних партнерів у припиненні війни. Він заявив, що Китай та США могли б відіграти ключову роль у цьому, якби діяли спільно.

“Китай може відіграти величезну роль у припиненні війни, оскільки росія дуже залежить від китайського експортного ринку”, – зазначив президент.

Зеленський висловив сумнів, що путін погодиться взяти участь у наступному Саміті миру, назвавши його “надто наляканим”, щоб сісти за стіл переговорів.

НАТО та безпека України

Зеленський наголосив на важливості підтримки України з боку НАТО. Він зазначив, що запрошення України до Альянсу було б сильним сигналом того, що “ніхто не боїться” путіна. Хоча президент визнав, що Україна не отримає пропозицію приєднатися до НАТО на найближчому саміті, він підкреслив важливість успішного проведення зустрічі для оборони України.

“Запрошення України до НАТО було б сильним знаком того, що Путіна “ніхто не боїться”, заявив Зеленський.

Відповідь на пропозиції Дональда Трампа

Коментуючи заяви колишнього президента США Дональда Трампа щодо швидкого завершення війни, Зеленський висловив готовність вислухати конкретні пропозиції, але попередив, що будь-який план не повинен порушувати суверенітет України.

“Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він повинен сказати нам про це сьогодні”, – заявив Зеленський, додавши, що Україна не готова втратити Крим і Донбас заради припинення вогню.

Внутрішня політика

Зеленський також прокоментував роль голови свого апарату Андрія Єрмака, назвавши його потужним менеджером, який виконує накази президента. Він охарактеризував критику на адресу Єрмака як спробу “напасти” на самого президента з боку незадоволених керівництвом Зеленського.

Джерело: https://tsn.ua/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев