Голова Волинської ОВА про ситуацію з енергопостачанням в області

news

15 листопада Україна зазнала чергового ворожого удару по енергосистемі. Тому наразі ситуація з електроенергією в країні не важка, а критична.

Через масові відключення електроенергії у населення багато обурення про несправедливість відключень та нерозуміння роботи енергосистеми, як це працює? Чому у сусідів є світло і т.д. 

Пояснення про ситуацію в області надав Голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

“Волиняни, хочу ще трохи пояснити про відключення електроенергії в області. 

Бачу ваші коментарі у соцмережах і розумію, що є моменти, які варто прояснити. 

Перш за все, дякую більшості за проявлене терпіння та розуміння ситуації.  Знаю, що складно усім – в селах, містах, навчальних закладах, сім’ям з дітьми та волинянам, побут яких залежить від електроенергії в помешканнях. 

Але той наратив, що відключають лише села чи одні й ті ж населені пункти, вулиці, будинки тощо – не відповідає дійсності. Не важливо кому і де, якщо це потрібно – вимкнути можуть будь-де.

Так, можливо частіше це відбувається на лініях, які постраждали від ракетних атак, або які пов‘язані з ними. 

Варто розуміти, що уся енергосистема України об’єднана та взаємопов‘язана. А через ракетні удари – нестабільна. Бо коли щось знищується, то електроенергію розподіляють на інші лінії. Це ж збільшує навантаження і потребує регулювання (збалансування). 

І сьогодні енергетики цілодобово працюють над тим, щоб зберегти та відновити її після обстрілів. 

Саме для цього й застосовуються відключення електроенергії по усій Україні. І на Волині зокрема. 

Відключення електроенергії є планові. Це ті, що мають графік, який опубліковується. Потрібен для збалансування системи. 

Також є аварійні, які застосовують позапланово. Відключають екстрено та без попередження, коли фіксують перевантаження на лінії електропередач. Це спрогнозувати не можливо.

До речі, саме тому ми й наголошуємо на зменшенні електроспоживання. І тут мова не про економію, а про безпеку всієї енергетичної системи України. 

Обидва види відключень можуть застосовуватись паралельно і саме тому є невідповідність у зазначених годинах. 

Також не забуваймо, що може статися елементарна аварія на лінії. Бо через пошкодження енергосистеми це також нині часто трапляється. 

Запевняю, що робота енергетиків триває цілодобово. Ремонтні бригади обленерго, диспетчери, майстри, керівники – усі без вихідних продовжують свою працю, здійснюють перепідключення та шукають можливість не залишити Волинь повністю без струму. 

Пам’ятаймо, що це також люди, які сьогодні працюють на межі своїх сил та можливостей. Багато з них після зміни також повертаються у темний дім.

Всі ми знаємо, хто наш головний ворог, тож не дозволимо «сусідам» зловтішатись з нашого розбрату. 

Давайте вкотре покажемо йому нашу єдність і незламність. Підтримайте, запросіть до себе друзів чи знайомих, які довгий час позбавлені електрики для підзарядки телефонів чи швидкого приготування їжі. 

Світло буде, і Перемога також.

Ми також повинні тримати стрій” – зазначив очільник області.

Ворог не може зламати наші ЗСУ, тому він взявся за терор мирного населення. 

Ми маємо показати, що свобода нам дорожча за комфорт. 

Обов’язково переживемо зиму, обов’язково переможемо! 

0 Комментариев