Голова волинської «Свободи»: Поляки мають відповіcти за побиття українських студентів

news

Поляки мають понести кримінальну відповідальність за побиття українських студентів у польському місті Жешув, а українській владі потрібно перестати закривати очі на антиукраїнські акції та почати захищати інтереси українців як за кордоном, так і всередині України.

Про це 25 січня заявив голова волинської «Свободи», депутат Волинської облради Анатолій Вітів, — інформує прес-служба партії.

«У Польщі відбувся новий акт нападу на українців. Наших студентів побили за те, що вони вважають Львів українським. Цей інцидент є продовженням низки антиукраїнських провокацій у Польщі. Причина таких дій – свідоме цілеспрямоване нагнітання антиукраїнської істерії з боку польського Сейму та Сенату, а також пасивна або ж відсутня реакція з боку офіційної української влади», — констатував Анатолій Вітів.

Націоналіст наголосив на тому, що свободівці попереджали про те, що ризик поширення антиукраїнських настроїв через позицію польської влади зростає, але тоді їх не послухали:

«Ми ще влітку минулого року акцентували увагу на тому, що продовження млявої, пасивної і бездарної політики української влади робить українців беззахисними об’єктами можливих нападів. Тоді до нас не дослухалися. Але сьогоднішній розвиток подій показує,що «Свобода» була права. Якщо ми не навчимося відстоювати свої національні інтереси в будь-якій точці світу, ми приречені. «Свобода» вимагає від польських органів влади не замовчувати злочин, а притягнути винних у побитті українців до кримінальної відповідальності. Також ми закликаємо українську владу почати захищати українців, а не ховати голову в пісок та ігнорувати антиукраїнські випади».

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Польщі побили українських студентів.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев