ФОТО: як у Києві зносять пам’ятник “дружбі двох народів”

news

Сьогодні, 26 квітня розпочали демонтаж бронзової скульптури двох робітників, встановлену в центрі столиці 1982 «на ознаменування воз’єднання України з росією». В “росіянина” відвалилась голова, символічно?

Своє ставлення до України росія «ознаменувала» варварським прагненням знищити нашу державу та мирних українців.

Мер Києва Віталій Кличко:
– 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника…
Другу скульптурну композицію, встановлену поруч, закриємо опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберемо. Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу. А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій.
Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору.
Я підписав і подам проект рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. Про перейменування арки на Арку свободи українського народу.
Загалом плануємо демонтувати в столиці ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною і росією. На перейменування складений і список з понад 460 вулиць, об‘єктів. Він оприлюднений на сайті КМДА. І до 1 травня триватиме обговорення з киянами.

фото 📷 Ксенія Байрачна

фото 📷 Ксенія Байрачна

фото 📷 Ксенія Байрачна

фото 📷 Ксенія Байрачна

 

0 Комментариев