Енергоефективність – це індикатор самодостатності держави

news

Український шлях успіху розпочнеться із суспільного усвідомлення, що енергоефективність – не просто умова економічного розвитку країни. Це – індикатор самодостатності держави. А також – маркер її готовності бути на передовій інноваційного розвитку, залучати технології майбутнього і мати з них зиск. Про це заявив у своєму блозі у інтернет-виданні «Сегодня» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Про це повідомляє прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.

«Пріоритети енергоефективності маємо закріпити в стратегічних програмних документах, що визначають технологічний розвиток рух країни, зокрема імплементувати директиви Європейського Парламенту і Ради 2012/27/EU та 2010/31/EU впроваджувати на усіх можливих рівнях – у реформуванні житлового сектору, промисловості, наукових дослідженнях, високотехнологічних проектах. Відтак ринок ЖКГ ставатиме більш якісним, рентабельним і конкурентним», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр повідомив, що Україна наразі не належить до світових інноваційних диктаторів в енергоефективності. Однак блискавичні світові технологічні трансформації дають шанс і останньому стати першим. Раніше шлях країн із третього світу у перший займав кілька десятиліть. «Сінгапур чи Японія – найбільш успішні приклади геополітичного та економічного домінування – виборювали свої місця під сонцем впродовж 20-30 років. Натомість нині є можливість долати марафонську геополітичну дистанцію за спринтерський час. Для цього варто бути у інноваційному тренді, збільшувати державну планку амбіцій, позбуватися інерційного мислення і традиційних геополітичних уявлень», – підкреслив він.

На думку Геннадія Зубка, тренди визначають лідери. В енергетиці та енергоефективності – це Ілон Маск, у прогнозуванні і візуалізації технологічного розвитку – Рей Курцвейл – штатний футурист компанії «Google». «Аби бути серед перших, мусимо ловити їхню хвилю, триматися її течії й акумулювати її енергію. Ці маркери мають вже сьогодні ставати маяками технологічного розвитку України», – наголосив він.

0 Комментариев