Електронний рецепт на антибіотики, що зміниться для українців

news

  З 1 серпня вступили в силу провадження, згідно яких українці не можуть вільно купувати антибіотики в аптеках. На відпуск цих препаратів має бути електронний рецепт. Як це буде працювати? 

Чому й надалі не можна купувати антибіотики вільно? 

Антибіотик – серйозний рецептурний лікарський засіб, який має призначатися виключно лікарем. Тільки лікар може визначити доцільність прийому антибіотика, підібрати ефективну діючу речовину, дозування та режим прийому препарату. Самопризначення та безконтрольне вживання антибіотиків може не лише зашкодити здоровʼю людини, але й стимулює розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, внаслідок якої бактерії набувають стійкості до лікування. Це може призвести до того, що інфекційні хвороби,  які сьогодні швидко і без наслідків лікуються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними.

Які лікарі матимуть право на виписку електронних рецептів? 

Електронні рецепти можуть виписувати лікарі деревних та приватних медичних закладів. А також медики будь якого профілю як терапевти та хірурги, так і стоматологи та інші.

Головна умова – заклад та лікарі мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоровʼя. Якщо заклад, до якого ви звернулися, поки не працює з ЕСОЗ, лікар випише паперовий рецепт.

У яких аптеках можна придбати ліки за е-рецептом?

Під час перехідного періоду відпускатимуть ліки усі аптеки. Для цього буде достатньо пред’явлення фармацевту інформаційної довідки, яка видаватиметься як підтвердження виписки е-рецепта, або паперового рецепту. 

Важливо! Е-рецепт буде дійсним 30 днів, з моменту виписки.

Чи можливо купувати увесь препарат не відразу, а розділити на кілька разів?

Лікар у рецепті вказує діючу речовину препарату, дозування  та тривалість лікування. Натомість пацієнт може самостійно прийняти рішення щодо бренду лікарського засобу та частково погасити рецепт відповідно до свого бюджету. Функціонал електронного рецепта дозволяє зробити частковий відпуск ліків та розділити покупку на декілька разів. При цьому отримувати повторно рецепт у лікаря не потрібно.

При відпуску фармацевт поставить на інформаційній довідці штамп “Відпущено” та вкаже кількість відпущеного лікарського засобу. При повторному погашенні пацієнт матиме змогу використати той самий рецепт.

За інформацією: Урядового порталу 

Фото з інтернету

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев