Електронні сигарети: безпечно чи ні?

news

Популярність електронних сигарет зростає з кожним днем. Про школу звичайного тютюнопаління уже відомо усім і давно, а от з електронними сигаретами питання до цього часу залишалося спірним.

Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбуці розповіла про небезпеку електронних сигарет.

Днями було зафіксовано першу смерть від важкої хвороби легенів серед людей, які використовують електронні пристрої для куріння чи вейпи. Це трапилося у штаті Іллінойс, США.

Пацієнт помер внаслідок розвитку серйозної респіраторної хвороби, яку пов’язують саме з використанням електронних пристроїв. CDC повідомило, що зафіксовано близько 193 схожих випадків такого захворювання у 22 штатах протягом 2 місяців (з кінця червня до кінця серпня). Наразі триває розслідування причин усіх випадків.

Що саме спричинило цю хворобу зараз невідомо. Але її виникнення безпосередньо пов’язують з використанням електронних девайсів та речовин, які через них курять. Всі люди, у яких були зафіксовані симптоми, повідомили про регулярне або нещодавнє використання таких пристроїв.

Характерними були симптоми, такі як: кашель, задишка та втома, у деяких випадках блювота і діарея. У кількох найважчих випадках повідомлено про пошкодження легенів. Доказів, що ці симптоми мають інфекційне походження поки також немає. Водночас залишається незрозумілим, чи мають ці випадку одну причину чи це різні захворювання з подібними ознаками.

Поки всі ці факти збирають та досліджують, достеменно стверджувати нічого не можна. Потенційну загрозу вбачають у речовинах, що входять до складу рідин для заправки вейпів та інших електронних пристроїв для куріння. Є багато різновидів цих пристроїв та рідин, які мають велику кількість компонентів. Деякі з них можуть бути безпечними, деякі ні. Що саме вдихає людина під час куріння електронного пристрою чи вейпу — невідомо.

Сьогодні ринок альтернативних сигарет — вейпів, електронних сигарет та різних пристроїв з начебто безпечними технологіями, такі як “heat-not-burn” або “нагрівання-не-горіння”, постійно зростає. Їхні виробники запевняють, що ці технології безпечніші за звичайне куріння. Але це не так. Якісних незалежних досліджень, які б підтримували це твердження, наразі немає.

Міністерство охорони здоров’я України пропонує на законодавчому рівні ввести визначення електронних сигарет, регулювати вміст компонентів, зокрема ароматизаторів, та обмежити продаж тютюну. Це допоможе зберегти здоров’я українців, а також наблизить наше законодавство до європейських стандартів.

Відповідний законопроект вже пройшов громадське обговорення, наразі експерти опрацьовують пропозиції. Пояснення, що саме має змінитися тут ➡️ http://bit.ly/30DvccB

Крім цього ви можете підписати петицію на підтримку цього законопроекту. Зробити це можна за лінком ➡️ http://bit.ly/2NFYUtA

0 Комментариев