Експерти прогнозують рекордний стрибок цін на цибулю

news

В Україні різко підскочать ціни на цибулю. Головна причина цьому – військова агресія росії.

Тому, якщо вам сьогоднішній цінник здається високим – то це щ не максимум. Експерти говорять про ціну у 100 грн за 1 кг цього овоча.

Як пояснила виданню Ліга. Бізнес експерт Світового банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова, в Україні зросла вартість цибулі через значний дефіцит. Він викликаний тимчасовою окупацією частини Херсонської області, де вирощувалося 80% всієї української цибулі.

Крім того зібрати урожай Миколаївській та Одеській областях не вдалося повноцінно. Але головним чином до дефіциту цибулі в Україні призвели бойові дії та окупація Каховки.

Тому якісний власний лук Україна споживала десь до середини грудня. Менш якісний – до середини січня. А далі закінчився і він, тому на ринок надійшов імпорт,

– говорить Руженкова.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що Україна завжди докуповувала цибулю в кінці березня – на початку квітня. Але у 2023 році через дефіцит імпорт в дуже великих обсягах почався на два місяці раніше.

За словами Пендзина, садити цибулю цього року будуть “всі, кому не лінь”. Але навіть при збільшенні кількості гравців на ринку, нинішній дефіцит цибулі покрити швидко буде неможливо. Тому зростання ціни на цибулю, найімовірніше, буде продовжуватися. Істотного подорожчання варто очікувати перед Великоднем.

Зростання буде до червня, коли почне приходити сухий український лук. Але до цього часу ми зможемо побачити цибулю і по 100 гривень за кілограм,

– зазначив Пендзин.

0 Комментариев