Експертна думка: чому стратегія розвитку важлива для управління проєктним циклом

news

Відбувся вступний семінар для представників громад, які  що розробляють  стратегії розвитку за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”, який був присвячений управлінню проєктним циклом.

Учасниками заходу стали голови або заступники голів громад, які представляють 12 громад з шести областей Західної України – Волинської, Рівненської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської.

Про це інформує регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Захід відбувся, аби надати учасникам базову інформацію про важливість проєктного мислення та організацію процесів з управління проєктним циклом в громаді; мотивувати керівництво громад до стратегічного управління із використанням інструментарію управління проєктами; надати інформацію про можливі джерела фінансування проєктів; заохотити керівництво громад до забезпечення участі профільних спеціалістів у подальших тренінгах з управління проєктним циклом від U-LEAD.

Громади пройшли перші виклики, які пов’язані з реорганізацією і нині слід замислитися над розвитком тергромад.

З громадами нині працював  Петро Гоцалюк, досвідчений експерт з управлінням проєктним циклом Програми “U-LEAD з Європою”. Передовсім представники ТГ озвучили свої очікування та поділилися інформацією про те, на якій стадії перебуває розробка стратегії розвитку у їхній тергромадах.

Тренер пояснив, що стратегія розвитку громади є інструментом управління проєктами. Тобто, проєкт на якийсь конкурс не має бути відірваний від стратегії, а фактично є її логічним продовженням. Так само як стратегія громади “лягає” на стратегію конкретної області та України на термін 2020-2027 роки. Також потрібно враховувати і смарт-спеціалізацію, тобто, спеціфіку кожного регіону.

Чимало уваги, як при роботі над стратегією розвитку, так і під час управління проєктним циклом, слід звернути на ресурси тієї чи іншої громади. Адже саме вони можуть стати тими драйверами успіху, які вистрелять і дадуть гарний фідбек. Приміром, на заліснених територіях можна розводити елітну худобу.

Чимало ідей може зв’явитися під час SWAT-аналізу, тобто під час визначення сильних і слабких

сторін проєкту, можливостей, що відкриваються при його реалізації та загроз.

За словами Петра Гоцалюка, важливими є й людські та інтелектуальні ресурси, наприклад, краєзнавці можуть дати чимало цікавих ідей для майбутньої реалізації у громаді.

Також під час заходу обговорили важливість проєктного мислення та організації процесів з управління проєктним циклом в громаді, аналіз викликів в громаді, визначення центральних проблем, на вирішення яких необхідно розробляти проєкти та цілей проєкту, логіко-структурній матриці проєкту як інструменту планування та реалізації проєктів, формуванню команди для реалізації проєкту тощо.

Завершився семінар спілкуванням про можливості підтримки проєктної діяльності в громадах від Програми “U-LEAD з Європою”.

 

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

0 Комментариев