Дитячі садочки під загрозою зникнення або альтернативна форма дошкільної освіти у планах МОН

news

У Міністерстві освіти та науки України розглядають питання заміни звичайних дитячих садочків на нові альтернативні форми здобуття дошкільної освіти. У такий спосіб у міністерстві хочуть розширити доступ дітей раннього та дошкільного віку до якісних освітніх послуг.

Про це йдеться на сайті Osvita.ua.

Згідно методичних рекомендацій щодо запровадження альтернативних форм надання послуг у сфері дошкільної освіти, розроблених МОН, альтернативою класичній дошкільній освіті можуть бути групи короткотривалого перебування та організація індивідуального виховання та розвитку.

На даний час рекомендації винесли для громадського обговорення

Планується, що групи короткотривалого перебування можуть бути прогулянковими, консультативними або сезонними.

Чи перейдуть українські школи на 12-річку з 2024 року?

Організувати альтернативні форми надання послуг з дошкільної освіти пропонують у дитсадках, школах або закладах позашкільної освіти. Місцем облаштування процесу пропонують в бібліотеки, центри дитячої та юнацької творчості, клуби, медико-психолого-педагогічні центри тощо.

Замість звичних для українців дитячих садків пропонують ввести групи короткотривалого перебування. Вони можуть бути прогулянковими, консультативними або сезонними.

Крім того, радять організовувати індивідуальне виховання та розвиток.

Від потенційних нововведень очікують, що вони збільшать число дітей в Україні, які будуть відвідувати заклади дошкільної освіти.

У МОН очікують, що пристосування та використання для альтернативних форм надання освітніх послуг наявних у громаді закладів (частин їхніх приміщень) дозволить збільшити число дітей, охоплених дошкільною освітою.

На Волині рятувальники навчають школярів основам безпеки

0 Комментариев