“Дякую, Польще”: українці вирішили висловити слова подяки полякам та розмістили бігборди по всій території країни, яка стала для них “домом”

news

«Польща, дякую, що живий» і «Поляки і полячки, дякую, що бережете моїх близьких»: 70 білбордів з подяками від українців за допомогу після початку війни в Україні з’явилися кілька днів тому на вулицях польських міст. 

Ініціаторами такої незвичайної соціальної кампанії є українські організації Euromaidan-Warszawa, Nova Ukraine та фундація «Станьмо з Україною».

Таким чином ми хотіли подякувати вам, дорогі поляки та польки, за ваші величезні серця,

– пояснюють ініціатори акції.

Світлини на плакатах не випадкові – на них зображені реальні історії українців, яким допомогли поляки.

На одному з них – 39-річний Антон. Чоловік воює на фронті і може повністю зосередитися на розгромі ворога, бо знає, що його близькі в Польщі в безпеці.

Росіяни весь час вбивають мирне населення, вбивають жінок і дітей. Мені спокійніше, коли я знаю, що життю моїх близьких нічого не загрожує. Дякую, Польща, за дах над головою для наших матерів, сестер, дружин і дітей. Незабаром після нашої перемоги ми всі зустрінемося в Україні,

– розповідає Антон на одному з українських порталів.

Або історія дівчини Марії з Маріуполя, яка ледве пережила блокаду міста і в березні 2022 року з мамою та братом приїхала до Варшави.

Перебуваючи в блокаді, під постійним обстрілом, вони не мали ні їжі, ні води. Випивали по кілька ковтків технічної води в день. Вони приїхали до Польщі у важкому фізичному та психічному стані. По дорозі бачили багато страшного і смерті. Вони не були впевнені, чи доживуть до кінця… Коли я запитала Марію, за що вона хоче подякувати полякам, вона подивилася мені в очі і спокійно відповіла: «За те, що жива», 

 – розповіла Наталія Панченко, польсько– український громадський діяч, лідер акції Євромайдан-Варшава.

Це не перша акція подяки для поляків. Наприкінці травня у Варшаві пройшов багатотисячний марш під гаслом «Дякую, друзі».

За матеріалами wyborcza.pl

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев