ДСНС розповіли, де краще не ховатися під час сигналу тривоги

news

Під час повітряних тривог українців закликають ховатися в укриття та дотримуватися правил безпеки. 

Які місця є найкращими для прихистку, а які вкрай небезпечними, розповів заступник керівника ДСНС у Київській області Богдан Данилюк під час інформаційного марафону.

За словами Данилюка, найбільш захищеними спорудами є монолітами. тоді як перебувати під час тривогу у панельних будинках вкрай небезпечно – вони можуть скластися як карткові будинки.

Найбільших руйнувань зазнають панельні будинки, оскільки вони складаються, як карткові будинки. Є випадки, коли під час обстрілу такого будинку люди виживали. Ці будинки, коли складаються, під ними залишається великий простір, то люди там можуть вижити. Якщо це цегляний будинок, якщо пішов ракетний обстріл і будинок руйнується, то він розпадається на такі дрібні матеріали, що там вижити дуже важко,

– сказав він.

А от мешканцям сільких районів найкраще ховатися у льохах.

Якщо це населений пункт сільської місцевості, то у людей є свої місцеві льохи, в яких також можна сховатись,

– пояснив ДСНС-ник.

Данилюк наголосив, що під час повітряної тривоги ховатись потрібно в спеціально для цього створених укриттях.

Розповів Данилюк і про таке поширене “правило двох стін”: якщо людина знаходиться під час прильоту посеред двох стін, то це збільшує шанси на життя.

Якщо це буде удар з боку фасадного будинку, то чим більше перегородок, тим більше ймовірність залишитись живим. В панельних будинках я взагалі не рекомендував би залишатися, у монолітних будинках дуже добре захищають ліфтові шахти, вони є повністю з моноліту, залізобетонні. Але все ж таки потрібно спускатись в укриття,

– підсумував Данилюк.

0 Комментариев