Друга бустерна доза від COVID-19: кому та чим дозволили вакцинуватися

news

В Україні дозволили робити другу бустерну дозу вакцини від Covid-19. Міністерство здоров’я України “дало добро” на щеплення  усім охочим, а також рекомендувало обов’язково отримати другу дозу бустера людям з хронічними недугами і тим, кому 60+, аби вберегтися від важкого перебігу хвороби і смертельних випадків.

До цього часу отримати бустерну дозу вдруге могли лише ті українці, які входять до груп ризику. Вакцинація здійснюється не раніше, ніж через 4 місяці після отримання першого бустерного щеплення.

МОЗ, відповідно до рекомендацій ВООЗ затвердило нові схеми вакцинації. Згідно них вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Крім того, вакцину від коронавірусу відтепер можуть отримати і діти віком 5-11 років. Щеплення проти Covid-19 вакциною Comirnaty за згоди батьків або опікунів. Раніше, підкреслює МОЗ, була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Вакцина Pfizer для дітей має інше дозування, ніж Pfizer для дорослих. Її в Україні ще нема, але має бути вже найближчим часом.

Якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Дуже важливо не плутати першу і другу бустерну дозу. Вакцинація від коронавірусу має виглядати так:

  • дорослі від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти Covid-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer;
  • через п’ять місяців (раніше було через 6 місяців) після первинного курсу слід зробити перше бустерне щеплення;
  • через чотири місяці після першого бустерного щеплення дорослі повинні зробити друге бустерне щеплення. Особливо його радять зробити людям з супутніми захворюваннями і кому 60+.

Про це розповіла головна епідеміологиня Львівщини, генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко у коментарі для zaxid.net

Якщо людина отримала базовий курс щеплення вакциною Pfizer, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Другу бустерку також можна зробити вакцинами Pfizer або Janssen. Усі ці вакцини, згідно з наказом МОЗ, є взаємозамінними,

– каже Наталія Тімко-Іванченко.

 

0 Комментариев