Дрозофіли заполонили все: як боротися із надокучливими мушками

news

Літній сезон – це період фруктів та квітів. Так приємно бачити цю “енергію сонця” в себе на столі. Але всю “малину” псують вони – маленькі набридливі комахи – дрозофіли.

Дрозофіли — маленькі комахи. Вони можуть жити на кухні протягом усього року, але найчастіше з’являються влітку та восени, коли дозрівають фрукти та овочі.

Плодові мушки «дрозофіли» хоч і не приносять відчутної шкоди, але і приємним їх сусідство не назвеш. Найчастіше їх можна спостерігати в будинку, де знаходяться зіпсовані фрукти або ж у великій кількості горшкові рослини — дрозофіли люблять харчуватися соками цих продуктів. Знищити їх можна, створивши несприятливі для їх розвитку умови.

Дрозофіли харчуються соком різних плодів: помідорів, кабачків, яблук, ягід та ін. Ці комахи розмножуються і в будь-якому вологому середовищі, де є ферменти: сміттєвих баках, стічних водах. Їх приваблюють також алкоголь і оцет.

Доросла самка дрозофіли може відкладати 500 яєць протягом короткого життєвого циклу — ось чому всього за декілька годин кухня може стати місцем проживання сотень мушок.

Як боротися із дрозофілами?

Зробіть пастки

У миску або чашку налийте трохи оцту (не використовуйте білий оцет, а також різновиди сидру, такі як червоне вино, бальзамічний або яблучний оцет). Щільно закрийте поліетиленовою плівкою, зробивши в ній отвори. Через них дрозофіли потраплятимуть у пляшку, із якої не зможуть вибратися.

Інший варіант пастки: у банку із приманкою вставте воронку з листка паперу. Поставте пастку в те місце у приміщенні, де найбільше мушок.

Ще варіант пастки: потрібно приготувати порожню пляшку (пластикову або скляну) з вузьким горлечком. Її слід приблизно на чверть наповнити приготованою попередньо сумішшю. Одну частину фруктового соку змішайте з однією частиною води і додайте трохи рідкого мила. Аромат «улюблених» фруктів приверне мух, але після проникнення в пляшку назовні вони вже не зможуть вибратися із-за що входить до складу суміші мила.

Бананова пастка

Створіть ту ж пастку, що й вище, із лійкою та банкою, тільки на дно покладіть шматочок дозрілого банана або іншого фрукта.

Прибирайте вологі рушники

Не залишайте на столах вологі рушники, оскільки вони можуть стати живильним середовищем для плодових мух.

Не залишайте стиглі плоди на столі

Як тільки стиглий плід починає підгнивати, з’являються мушки. Дозріваючий плід вивільняє етанол, який і приваблює мух. Принісши продукти додому, добре їх вимийте. Зберігайте стиглі фрукти у холодильнику або загорніть їх у паперові пакети.

Вчасно мийте посуд

Часто мушки відкладають яйця на залишках їжі, які накопичуються на брудних тарілках у раковині. Тому своєчасне миття посуду допоможе уникнути розмноження плодових мух.

Заморозьте овочі та фрукти, які підуть на компост

Якщо ви готуєте компост, пам’ятайте, що рослинні залишки також залучають дрозофіл. Заморожування овочів та фруктів до того, як вони перетворюються на компост, вбиває мух та їхні яйця. Біля компостної купи розвісьте висячі пастки для фруктових мух.

Використовуйте ефірні олії

Дрозофіли не люблять сильні запахи, тому спробуйте ароматизувати повітря натуральними оліями лаванди або кедра. Мушки також не люблять запах ладану, лемонграсу та базиліка. Можна змочити ефірною олією невеликі шматочки тканини та покласти їх туди, де зберігаються фрукти.

Можна спробувати знищити дрозофіл і іншим способом.

У сезон ароматних фруктів особливо шанують мухи кавун, диню, зберіть шкірку і огризки від них у великий пакет (можна сміттєвий) і залиште його на ніч на кухні. При цьому пакет повинен бути відкритим, щоб мушки могли вільно в нього потрапити. З ранку як можна тихіше підійдіть до нього і закрийте швидким рухом. «Ласощі» разом з мухами винесіть в сміттєпровід або контейнер.

Якщо у вас в будинку регулярно заводяться ці докучливі комахи, можна спробувати перевести їх з допомогою спеціальних рослин, які мають особливі пастки для комах. Рослини-хижаки безпечні для людини і не вимагають особливого догляду, зате з функціями знищення шкідливих комах вони справляються на відмінно.

Якщо дрозофіли вибрали улюбленим місцем квіткові горщики, слід увіткнути в землю сірник вниз головкою. Через кілька днів скоротиться чисельність комах.

Варто відзначити, що літають плодові мушки не швидко, тому якщо їх небагато, то можна спробувати винищити їх механічним шляхом. Крім «хлопавки», можна використовувати звичайний ручний пилосос. З його допомогою можна легко зібрати не тільки плазуючих, але і літаючих комах. І, звичайно ж, потрібно відразу ж винести за межі квартири ємність з «сміттям».

Надокучливі мушки-дрозофіли: як із ними боротися

Звичайна липка стрічка від мух мало приваблює дрозофіл. Але якщо її змастити червоним вином або ароматним фруктовим соком, то можна зібрати щедрий «урожай» протягом невеликого часу.

Надокучливі мушки-дрозофіли: як із ними боротися

Добре справляється з плодовими мушками і пластина, призначена для знищення комарів. Її достатньо притулити в літній сонячний день до шибки. Від тепла вона буде нагріватися і знищувати комах.

Після того як ви вигубите мушок, потрібно провести генеральне прибирання в приміщенні, де вони були. Цим ви уникнете їх повторній появі. Регулярно перевіряйте наявність таких фруктів і овочів, особливо в літній жаркий період.

0 Комментариев