Достатньо фотокартки, чи везти дитину із собою: Роз’яснення ЦНАП про виготовлення закордонного паспорта для дітей

news

Для оформлення закордонного паспорта потрібно брати дитину з собою чи можна принести її фотокартку – з таким питанням ви часто звертаєтеся до фахівців ЦНАП.

При оформленні паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 12-річного віку, чинним законодавством передбачено подання кольорової фотокартки розміром 10х15 см для внесення відцифрованого образу її обличчя шляхом сканування, а також  ідентичної фотокартки розміром 3,5х-4,5 см. Або ж адміністратор може зробити фото безпосередньо у ЦНАП при оформленні документів. 

Важливо! Відцифрований образ обличчя на фото повинен бути:

  • чітким та без тіней, відблисків, плям на обличчі та/або фоні
  • не допускаються ефект «червоних очей» або слід від спалаху
  • фон повинен бути однорідним, світлим та контрастувати з обличчям особи, її одягом та волоссям.

Ці вимоги затверджені наказом МВС України №875 від 18.10.2019 із врахуванням рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) Doc 9303, відповідно до міжнародних норм і стандартів.

Фотокартки, які Ви приносите з метою оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон своїй дитині часто не відповідають затвердженим вимогам. ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» може повернути такі документи для заміни фото, а відтак термін виготовлення паспорта продовжиться. 

У ЦНАПі рекомендують заздалегідь подбати про позитивний результат замовленої послуги: візьміть дитину з собою, не витрачайте час та кошти на фотоательє. Адміністратори ЦНАП знаходять підхід до кожного відвідувача, навіть найменшого, тому допоможуть зробити якісне фото, щоб Ви вчасно отримали готовий документ.

Більш детальна інформація за телефоном: (0332) 777 888 (рецепція ЦНАП).

За інформацією: Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев