Дослідження криничної води на Волині: 28 % з відібраних зразків містять нітрати

news

Майже 30% з відібраних зразків води не можна споживати: чим небезпечна вода з нітратами 

Фахівці центру і його структурних підрозділів продовжують дослідження джерел нецентралізованого водопостачання в області на вміст нітратів. 

Моніторинг води з колодязів, каптажів, неглибоких свердловин здійснюється для профілактики метгемоглобінемії у волинян. 

У селах Головненської та Вишнівської громад фахівці Любомльського відділення відібрали 28 проб води з колодязів у садибах, де проживають діти до 3 років. У санітарно-гігієнічній лабораторії Ковельського відділу встановили, що 8 проб не відповідають нормативним показникам. 

Читайте також: У Луцьку на пішохідному переході поблизу Яровиці автівка збила дівчину. ВІДЕО 

У разі виявлення перевищення вмісту нітратів у воді з нецентралізованих джерел, фахівці центру надають рекомендації головам громад щодо використання для вживання води підтвердженої якості (фасованої) та роз´яснювальної роботи з профілактики метгемоглобінемії серед мешканців.

Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що викликає значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Його зумовлює токсична дія нітратів на гемоглобін. Це призводить до кисневого голодування, яке, у свою чергу, до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем.

У групі підвищеного ризику – діти до 3-хроків, а особливо – немовлята до року, котрі перебувають на штучному вигодовуванні. Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, ті, у кого є захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

Ознаки отруєння нітратами:

  •    діарея, нудота, блювання;
  •    задишка, тахікардія, ціаноз (посиніння шкіри та слизових оболонок);
  •    різкі болі в животі, пожовтіння очей;
  •    сонливість, втома, головний біль.

 Для профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії рекомендуємо:

  •    не використовувати для приготування дитячого харчування чи страв, не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л);
  •    стежити за якістю води, призначеної для харчування та пиття дітей до 3 років, особливо немовлят. Якщо в ній виникають сумніви, використовувати фасовану воду.

Зверніть увагу! Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. Таку рідину можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо.

Важливо! При перших ознаках отруєння нітратами негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Читайте також: Україна планує заборонити ввезення з Польщі деяких фруктів та овочів 

За інформацією: Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб

0 Комментариев