Домашній квас з чорного хліба з дріжджами
Освіжаючий літній напій, ферментований з житнього хліба, натуральний і смачний!
Інгредієнти для хлібного квасу
- темний житній хліб 400 гр
- 5 літрів води
- 1 столова ложка меду за бажанням
- 1,5 склянки цукру
- 2 чайні ложки пивних дріжджів 7 грам або 1 пакет
- 2 чайні ложки родзинок
Як приготувати квас з житнього хліба з дріжджами
Заповнюємо велику каструлю 5 літрами води і доводимо до кипіння.
Нарізаємо хліб на тонкі шматочки. Підсмажуємо до темного кольору в тостері. Чим темніше вийде тост, тим темніше буде колір квасу.
Коли вода закипить, знімаємо каструлю з вогню. Додаємо тости у киплячу воду, накриваємо кришкою і даємо охолонути (краще залишити на ніч).
Вранці проціджують замочений підсмажений хліб з допомогою марлі, складеної в декілька шарів. Настій буде холодним в цей момент.
Швидко прогріваємо квас на плиті, поки він не нагріється і не досягне температури близько 35 ° C. Не використовуйте гарячу воду, більш ніж 45 ° C, інакше це вб’є дріжджі. Якщо ж вода холодна, дріжджі не активуються.
Знімаємо теплий квас з вогню.
Висипаємо в каструлю півтори склянки цукру.
Додаємо ложку меду, але це не обов’язковий інгредієнт.
Кладемо 1 чайну ложку родзинок.
Додаємо сухі дріжджі. Розмішуємо, щоб цукор і мед повністю розчинилися, залишаємо на 6-8 годин. Після закінчення часу, ви побачите піну і почнуть підніматися бульбашки на поверхню.
Проціджуємо квас з допомогою марлі.
Кладемо 2-3 родзинки в кожну пляшку напою, заливаємо квас і щільно закриваємо. Заповнюємо пляшку приблизно на 2/3 об’єму, стискаючи бокові сторони, випускаючи повітря, так як буде продовжуватися бродіння і розширюватися. Ставимо в холодильнику. На наступний день, коли пляшка стає тугою, відкриваємо її, щоб випустити трохи повітря і знову закриваємо.
Приблизно через 3 дні квас готовий до вживання!
Автор статті: Ірина Велігурська