Добре там, де нас нема: чому українці, які виїхали до Польщі, збираються повернутися додому

news

Майже третина українських біженців, які опичинилися в Польщі через війну, мають намір повернутися  додому.

Про це свідчать дані опитування «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі», яке провела Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі.

Майже третина (32%) українських біженців в Польщі має намір якомога швидше повернутися в Україну. Ще 16% не знають про свої плани щодо повернення в Україну

– йдеться у результатах опитування.

Крім того, дослідження показало, що більшість біженців з України (83%) перебуває в Польщі вже понад пів року. Більша частина респондентів (51%) прибули в перші три місяці після початку повномасштабної війни. Третина біженців прибула в період від травня до липня минулого року.

Лише 5% людей вирішили приїхати до Польщі наприкінці 2022 — на початку 2023 року, після посилення атак на критичну інфраструктуру та цивільні об’єкти України.

Велика частка біженців після закінчення війни буде очікувати ще певний час, щоби остаточно переконатися, що в Україні безпечно і чи варто повертатися. Крім того, більшість біженців, а саме 84% знайшли роботу, влаштували дітей у садки та школи, відкрили свій бізнес і отримують у Польщі освіту. Деякі вже створили родину, декому немає куди їхати через розбомблені будинки. Тому перед ними повстане вибір – повертатися в Україну чи продовжувати життя у Польщі,

– прокоментував результати дослідження директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційної
платформи EWL Марцін Колодзейчик на презентації результатів опитування у Львівському
національному університеті імені І.Франка.

0 Комментариев