До травня українці, які виїхали за кордон, мають задекларувати свої доходи. Юрист пояснив чому

news

Українці, які мешкають за кордоном, повинні декларувати свої доходи до травня. Декларацію потрібно подавати у випадку якщо людина за кордоном працювала, і якщо отримувала грошову допомогу від іноземної держави чи благодійної організації.

У випадку отримання заробітної плати, потрібно буде сплатити на доходи в розмірі 18% від загальної суми, та 1,5% військового збору.

Якщо між країною перебування біженця та Україною укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування, платник податку може зменшити його на суму податків, сплачених за кордоном. Але в такому разі 1,5 % військового збору все одно доведеться заплатити.

Подати декларацію про доходи за 2022 рік потрібно до 1 травня.

Громадяни, які отримували іноземні доходи та перебувають за кордоном, можуть надіслати декларацію:

– поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;

– в електронній формі через особистий електронний кабінет на сайті податкової, але для цього необхідно мати електронний ключ.

Несвоєчасне подання декларації тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн.

Хочу нагадати, що найближчим часом податкова служба України отримає можливість отримувати інформацію про банківські рахунки громадян за кордоном. Стартує автоматичний обмін фінансовою та податковою інформацією з податковими органами країн Євросоюзу у 2023 році. Автоматичний обмін інформацією планується запустити у липні 2023 року, і перший обмін може відбутися у 2024 році за звітний період з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2023 року.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев