Для якої категорії пенсіонерів зростуть пенсії з 1 жовтня

news

З 1 жовтня в Україні збільшать пенсії для багатьох категорій осіб, – повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

«З жовтня цього року до програми підвищення доходу осіб поважного віку будуть включені 1,676 млн пенсіонерів віком від 70 до 74 років, які отримують пенсію у розмірі, що не перевищує 10 340 грн. Таким пенсіонерам щомісячно буде доплачуватися по 300 грн так, щоб загальна виплата не перевищувала 10 340 грн», — зазначила вона.

Проте збільшення виплати на 300 грн. буде не для усіх, для отримання такої доплати, має бути не лише відповідний вік, а ще й необхідний страховий стаж. Для чоловіків 35 років, та 30 для жінок відповідно, за наявності потрібного стажу мінімальна виплата буде встановлена в розмірі 3000 грн. Якщо ж особа немає відповідного стажу, доплата нараховуватиметься порційно до наявного страхового стажу, від суми 3000 грн.

Також з 1 жовтня очікується збільшення розміру пенсії за віком для незайнятих осіб, які досягли 65 років та мають страховий стаж — не менше 30 років для жінок та не менше 35 років для чоловіків.

За інформацією: Пенсійного фонду України 

Фото ілюстративне з інтернету

0 Комментариев