Для маленьких волинян з вадами зору провели арт-терапію. ФОТО

news

У неділю, 27 вересня, для більш-ніж 20 діток з вадами зору провели арт-терапію у реабілітаційному центрі в селі Крупа, Луцького району.

Про це повідомляють організатори.

 

 

Захід проводили організатори швидких побачень в Луцьку – Віктор Марчак і Анастасія Дородних – та психолог, арт-терапевт Надія Загорська.

Знайомство з дітьми почалося в цікавій формі: кожен мав змогу розповісти про себе декілька слів, це дуже зблизило та об’єднало всіх учасників арт-терапії.

“В активістів утворилася справжня гармонія з дітьми, як на диво, практично всі охоче знайомилися, допомагали один одному, стали справжньою командою, без вікових бар’єрів та лідерів”, – повідомляє вихователь реабілітаційного центру Галина.

Після знайомства діткам озвучили наступні завдання: перше – зобразити себе зараз, хто я, з ким я себе асоціюю, друге – намалювати себе в майбутньому.  Найбільше здивувала дівчинка, яка хотіла стати бабусею, аргументуючи це тим, що бабусі багато сплять, відпочивають і нічого не роблять.

“Ми використовували методику, яка орієнтована на усвідомлення “Я-реальний”, завдання якої зорієнтувати дитину на свої власні теперішні переживання себе реального, допомогти розмістити це в контакті з іншими дітками та забезпечити діалог з іншими учасниками та методика «Я» – ідеальний – уявлення про те, якими якостями, властивостями дитина хотіла б володіти”,– повідомляє арт-терапевт Надія.

Після цього влаштували обговорення робіт учасників: діти мали змогу поділитись з іншими своїми роботами, пояснити, що саме вони зобразили на малюнках та поспілкуватись про це.

Переважно на малюнках діти зобразили свої мрії, але детальний аналіз дозволив визначити приховані проблеми та бажання дітей, які вплинули на вибір тематики малюнка.

 

 

1 Комментарий