Дев’ять пунктів пропуску планують відкрити на кордоні України та ЄС, астарі будуть модернізовувати

news

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на кордонах України з країнами Європейського Союзу відкриють ще дев’ять пунктів пропуску, основна частина з них на кордоні з Польщею. Наявних на даний час 13 – модернізують.

Таку заяву зробив Шмигаль на засіданні уряду у вівторок, 22 серпня.

За словами прем’єр-міністра, наразі на кордоні з ЄС працює 21 автомобільний пункт пропуску, три з яких відкрили під час повномасштабної війни.  В близькому майбутньому планують створити ще дев’ять пунктів пропуску, а 13 – модернізувати.

Найбільше робіт плануємо провести на кордоні з Польщею. Є домовленість про отримання Україною 160 млн євро пільгового кредиту від польських партнерів для оновлення доріг, пунктів пропуску, закупівлі сканерів,

– сказав Шмигаль на засіданні уряду.

Крім того, Шмигаль нагадав, що минулого тижня під час візиту урядової делегації до Бухареста Україна й Румунія домовилися про спільний розвиток під’їзних шляхів та залізничної інфраструктури, а також про спрощення прикордонного контролю.

Румунський напрямок є ключовим для українського експорту. Тому під час переговорів у Бухаресті задекларували посилення співпраці у забезпеченні надійного транзиту. Є домовленості про перевантаження української продукції в морських та річкових портах Румунії та про співробітництво в Дунайських портах,

– сказав прем’єр-міністр.

Одним із завдань розвитку прикордонної інфраструктури, за словами посадовця, є спільний митний та прикордонний контроль з країнами ЄС. Тобто, як пояснив Шмигаль, буде один пункт пропуску, де працюватимуть представники обох держав. Пілотний проект такого спільного контролю реалізують на польсько-українському кордоні, але під час візиту до Бухареста Україна зробила відповідну пропозицію і румунській стороні.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев