День хрещення Русі: чим особливий день та привітання до свята 

news

28 липня українці відзначають День хрещення Русі 

25 липня 2008 року президент України Віктор Ющенко підписав указ «Про День хрещення Київської Русі-України».

В указі сказано: «Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі»

Сама історична подія відбулася у 988 році. Вона стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Хрещення пов’язують із ім’ям князя Володимира Великого, якого церква визнала святим рівноапостольним. У 983 році військо князя Володимира здійснило похід на ятвягів. Князь захопив Херсонес, який тоді належав Візантійській імперії і зажадав руки Анни, що була сестрою візантійських імператорів Василя і Костянтина. Інакше Володимир Святославович погрожував завоювати Константинополь. Однією з умов шлюбу стало прийняття Володимиром християнства.

Перед хрещенням Володимир раптово осліп, тому Анна вирішила прискорити процес прийняття віри Володимиром, щоб той зцілився. І диво сталося: під час обряду хрещення Володимир прозрів, вигукнувши: «Тепер я побачив Бога Істинного!». Оцінивши всю значущість події, багато людей пішло за князем. А в 988 році була хрещена вся Київська Русь. На її території почали активно зводити православні храми. Один з храмів Володимир Великий побудував в Херсонесі, який повернув Візантії в якості викупу за дружину.

***

Відаю від душі

З Днем хрещення Русі!

В день, світлий і святий,

Радійте святу усі.

Від зла розум очищайте,

Біль і погрози оминайте!

***

Нехай світле свято Божого знамення,

Принесе вам любов і примирення,

Нехай Господь завжди оберігає,

Нехай віра позбутися від зла допомогає.

З днем хрещення Русі-України вітаємо,

Життя довге і щасливе бажаємо,

Нехай все, про що мріяли, збувається,

Нехай всі образи назавжди забуваються.

***

День для країни сьогодні важливий,

Свято Хрещення всієї Русі,

В такий особливий день бажаю,

Тобі гармонію в житті знайти.

Побажати хочу ще великого достатку

І щоб завжди усе було в порядку.

***

Вітаю з Днем хрещення Русі і бажаю від душі великого щастя, міцної віри, радості душі і спокою серця, світлої надії, удачі, чистої любові і щирих почуттів, міцного здоров’я, небесної благодаті, праведних діянь і щедрих подарунків життя.

***

Вітаю з Днем хрещення Русі – України і бажаю від щирого серця міцної віри, радості, благодаті, щастя, надії, удачі, любові і міцного здоров’я! Нехай ваші діяння будуть праведними, вчинки – щедрими, а думки – добрими!

***

З Днем хрещення Русі! У це світле свято щиро бажаю вам міцного здоров’я, миру, любові, сімейного тепла, Божого благословення та успіхів у всіх добрих починаннях.

***

Зі святом Хрещення Русі! Ми віримо, що святий рівноапостольний князь Володимир Великий дарує нам свою молитовну допомогу для утвердження миру в наших душах, сім’ях і в рідній Україні!

***

Сердечно вітаю вас і від усього серця бажаю, щоб свято хрещення Київської Русі зцілило і об’єднало наші душі у великій вірі в нашого Спасителя, примножувало добробут в кожному домі, давало здоров’я на багато мирних і щасливих років.

0 Комментариев