День Героїв Небесної Сотні сьогодні відзначають українці. Лучани також вшанують своїх героїв

news

П’ятий рік поспіль Україна 20 лютого вшановує Героїв Революції Гідності, в пам’ять про людей, які героїчно загинули в боротьбі з авторитарним режимом Януковича.

Ця важлива пам’ятна дата була встановлена указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою “увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України”, — йдеться в документі.

Сам термін «Небесна сотня» вперше з’явився 21 лютого 2014 року після трагічний подій на вулиці Інститутській, коли силовиками Януковича були жорстоко застрелені 47 беззбройних активістів Євромайдану. Автором терміну є поетеса Тетяна Домашенко. Слово “сотня” походить від бойової одиниці Самооборони майдану, що була поділена на десятки, сотні та курені. Згодом, термін “Небесна сотня” став відноситися до всіх героїв, що поклали своє життя за весь період Революції гідності.

В цей день акції пам’яті проводяться в багатьох містах України. В Києві відбувається покладання квітів до Алеї Героїв Небесної Сотні та проводяться інші заходи. Неофіційним гімном “Небесної Сотні” стала старовинна лемківська пісня “Плине кача…” у виконанні гурту Піккардійська Терція. Вперше ця композиція зазвучала на Майдані під час прощання з білоруським активістом Михайлом Жизневським, який загинув 22 січня 2014 року, оскільки, зі слів друзів, це була його улюблена пісня.

На даний час до Героїв Небесної Сотні прийнято відносити 111 осіб. Зокрема, до подій 18 лютого 2014 року офіційно вважаються загиблими 9 осіб, серед яких Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Юрій Вербицький. Під час трагічних подій 18-21 лютого 2014 року загинули 84 особи. Ще 18 людей померли від отриманих на Майдані травм після 21 лютого 2014 року. Остання така смерть була зафіксована 3 червня 2015 року. Майже 3 тисячі осіб було поранено за весь період масових протестів. Звання Героя України посмертно отримали 102 загиблих, ще 3 отримали посмертно звання Лицаря Ордена Героїв Небесної Сотні.

Також, в цей день прийнято вшановувати пам’ять 13-ти міліціонерів, бійців спецпідрозділу “Беркут” та Внутрішніх військ, які загинули під час протистоянь в центральній частині Києва 18-20 лютого 2014 року. Більшість бійців не відзначалася жорстокістю та просто виконували свої службові обов’язки будучи заручниками авторитарного режиму Януковича.

 

У Луцьку сьогодні відзначать День Героїв Небесної Сотні.

У Палаці культури міста відбудеться відзначення Дня Героїв Небесної Сотні. Початок заходу заплановано на 13:30. Про це повідомили у прес-службі Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

У програмі заходу – зустріч з представниками 35 сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ», а також перегляд фільму «Зима, що нас змінила. Небесна Сотня».

Вхід вільний.

 

0 Комментариев