Дефіцит солі та захмарні цінив магазинах: чим замінити сіль

news

Наразі сіль стала дефіцитом. Її масово змітають з полиць магазинів, а буває взагалі важко розшукати цю спецію. А  там, де сіль є – ціна на неї висока, а подекуди штучно завищена.

Що робити, якщо хоч сіль – це біла смерть, але їсти прісну їжу геть нема бажання? Вихід є – сіль можна замінити повністю іншими спеціями.

У цьому допоможуть різні прянощі та спеції: базилік, шавлія, орегано, майоран, чебрець, чабер, коріандр, кмин, естрагон, фенхель і кумін.

Прянощі і трави

Розмарин і тархун, орегано та кінза, паприка і каррі, чебрець та базилік, кмин і шавлія, коріандр та духмяний перець, часник і цибуля – усе це надає страві аромату та пікантності, за рахунок чого чисто на психологічному рівні страва здається менш прісною.

  • Якщо у рівній пропорції потрібно змішати базилік, орегано, майоран, чебрець, чорні, білий і червоний мелений перці. Така суміш ідеально підійде для супів, гарячих овочевих, м’ясних і рибних страв.
  • Змішайте 1 ч. ложку кумина (зіри), 2 ст.ложки меленої паприки, 1 ч. ложку меленого червоного гострого перцю, 1 ст. ложку гранульованого часнику, 1 ст. ложку куркуми та 1 ст. ложку порошку імбиру.
  • Змішуємо базилік, м’яту, шавлія, чебрець, чабер орегано, майоран – в рівній пропорції або на власний смак. Підходить для бульйонів, супів, соусів, салатів, м’ясного фаршу, тушкованого м’яса, страв з картоплі та субпродуктів.
  • Подрібніть в кавомолці 2 ч. ложки порошку імбиру, 1ч.ложку кориці, 10 бутончиків гвоздики, 20 горошин запашного перцю та 1\2 ч. ложки анісу. Використовувати таку суміш можна для будь-яких страв з м’яса, птиці, риби та овочів.
  • 3 зубчики часнику, 2 склянки волоських горіхів, 100-150 мл рослинної олії, 3 ст. ложки лимонного соусу. Розітріть часник з горіхами, додайте масло і ретельно перемішайте до стану пюре, потім додайте сік лимона і ще раз перемішайте. Дуже добре підходить для салатів, м’ясних і овочевих страв.
  • Насіння кунжуту прекрасно підходять для салатів і додають йому пікантності. Вони можуть змінити смак страви та відсутність солі стає непомітним. Самий підходящий для салату не білий, а чорний кунжут.

Сушені овочі

Усі овочі містять хлорид натрію, концентрація якого збільшується у декілька разів, якщо ви вирішите їх висушити. Позаяк, якщо замінити свіжі овочі – моркву, томати, болгарський перець, цибулю та інші – їх сушеними варіантами, можна у декілька разів знизити кількість споживаної солі. До того ж сушіння зберігає всі вітаміни та мікроелементи у плодах, не кажучи вже про те, що сушені овочі зберігаються довше та займають набагато менше місця за свіжі.

Маринади і консервація

Консервація теж часта у списку під час війни. З тушонок та консерви маринад можна додавати у страви. Також у кашу чи макарони можна додавати і готову страву, яка також містить сіль та приправи.

Соєвий соус

Китайці та японці не дарма використовують соєвий соус замість солі, це суттєво продовжує їм життя. Обидві ці нації вважаються довгожителями. А все соєвий соус, багатий на амінокислоти. Ці амінокислоти допомагають сильніше відчувати солоний смак, зменшуючи кількість солі у декілька разів: у супах – на чверть, у салатах – майже вдвічі, а у їжі, яка готується на пательні – приблизно на третину.

 

Оцет і лимонний сік

Головний кулінарний лайфхак усіх кухарів полягає в тому, що нестачу солі завжди можна компенсувати кислим смаком. Кислинка надає страв пікантності та прибирає прісність. Додайте у салат, суп або гарячу страву лимонний сік, і недосолу ніхто не помітить. Те ж саме стосується і риби, тандем будь-якої риби з лимонним соком не дарма вважається найбільш вдалим у кулінарії. Також кислинку страві можна надати за допомогою оцту – звичайного, яблучного, винного, рисового, бальзамічного чи будь-якого іншого.

 

Морська капуста

Так-так, це не жарт. Водорості ламінарії від природи мають солонуватий присмак – не дарма ж вони ростуть у морі з солоною водою. Калорійність у морської капусти мінімальна, тому вона чудово підходить навіть для тих, хто сидить на дієті. Не кажучи вже про те, що морська капуста – справжній суперфуд, у ній містяться майже всі вітаміни світу і багато корисних мікроелементів, насамперед йод. А так, якщо вам не подобається смак свіжої морської капусти, можна додавати у їжу сушену. У супермаркетах та інтернет-магазинах продається готовий порошок з ламінарії, а в аптеках можна купити сушене листя морської капусти та подрібнити його вдома у блендері.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев