Де у Луцьку переселенці можуть отримати речі першої необхідності

news

Дитячий і дорослий одяг, засоби гігієни, підгузки, дитяче харчування, іграшки можуть отримати вимушено переміщені громадяни у Палаці учнівської молоді Луцька, що знаходиться на вул. Шопена, 18.

Пункт прийому гуманітарної допомоги, що спершу організувала Луцька міська рада для сортування речей, яка надходить від небайдужих лучан, польських, литовських друзів, тепер забезпечує предметами першої необхідності тих, хто поспіхом залишає власні домівки.

“Наші волонтери з числа працівників міської ради та Палацу учнівської молоді (ПУМ) супроводжують кожного усіма локаціями, аби забезпечити найбільш необхідним, – розповіла заступник департаменту “Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку” Тетяна Книш. – До слова, ніхто не бере зайвого, бо надто переживають, аби усім вистачило: бачили біду, скільки людей постраждало. Та й допомогу у волонтерський роботі пропонують!”

Щодня приходять отримати найбільш необхідне чимало вимушено переміщених. Адже дорога до Луцька у кожного була дуже складна.

Пані Анжела під обстрілами виїхала з Маріуполя 18 березня. В будинок влучили дві міни і залишилася сім’я без житла. Мали власне ательє і магазин тканин, які теж уже знищені. Отак, у чому були, рушили шукати прихисток.

“До 18 березня п’ять ночей провели у підвалах школи. А тоді, як побачили, що з підвалу вийти неможливо, разом з сусідами виїхали з міста. Через 15 російських блокпостів доїхали до Запоріжжя. Чоловіка роздягали, шукали якісь“нацистські” тату, запитували, чи воював. Жінок не зачіпали. Пропонували поїхати в Донецьк або Таганрог, але ми відмовилися”, – розповіла пані Анжела.

Із Запоріжжя попрямували безкоштовним потягом до Луцька.

“Тут нас зустріли добрі люди, незнайомі майже. Поселили у себе, дали одяг і їжу. Зареєструвалися як вимушено переміщені і звернулися сюди за допомогою. Допомоги багато, речі гарні, нові”, -стверджує Анжела. Отож за допомогою волентерів підібрала усе необхідне.

Ольга із дітками п’яти і семи років приїхала до Луцька з Чернігова. Зателефонувала на гарячу лінію, поселилась у жінки, яка рекомендувала спершу зареєструватися як вимушено переміщеній, а далі скерувала отримати речі у Палац учнівської молоді.

“Перші 20 днів жили в Чернігові. Але у нас ні світла, ні газу, ніяких комунікацій не було. Почали дуже страшно літати ракети. Прямо над головами! Тому чоловік 17 березня повіз мене з дітьми у Луцьк, а сам повернувся. Ми поїхали у всьому зимовому. Тому потрібно було змінний одяг. Уже була тут (у ПУМі), мені дівчата допомогли. Але ще деякі речі потрібно для діток та пледи,”- розповіла пані Ольга.

Щодня у Палаці учнівської молоді працюють близько 20 волонтерів, аби посильно допомогти постраждалим, підтримати, забезпечити необхідним, навіть розрадити, коли психологічно важко. У пункті працює психолог, який працює з тими, хто у надто пригніченому стані.

Запрошуємо усіх вимушено переміщених, хто потребує речей першої необхідності, звертатися у Палац учнівської молоді (м.Луцьк, вул. Шопена, 18). Для підтвердження статусу потрібно надати довідку про реєстрацію у Департаменті соціальної політики Луцької міської ради (пр-т Волі, 4а).

Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку

Автор статті: Олійник Олеся

0 Комментариев