Де у Луцьку можна здати лампу та батарейку

news

У Луцьку вже понад 10 років налагоджено організований збір відходів I класу небезпеки, які накопичуються у помешканнях людей, а саме ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок.

Для цього в місті встановлені спеціальні контейнери для їх збору. Станом на сьогодні вони знаходяться за адресами:вул. Б.Хмельницького, 40 А, бул. Дружби народів,13 А.

З метою залучення дітей та молоді до екологічної просвіти та практичної екологічної діяльності контейнери для збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів встановлені у міських школах та дошкільних навчальних закладах Луцька. Також в магазинах та АЗС окремих торговельних мереж “Watsons”, WOG, Наш край та інших є контейнери для збору батарейок. Завдяки організації розгалуженої мережі пунктів збору небезпечних відходів протягом останніх років у місті зібрано та відправлено на переробку лише спеціалістами відділу екології міської ради понад 16 тонн небезпечних відходів.

З утворенням Луцької міської територіальної громади мережу пунктів збору токсичних відходів було розширено й в інших населених пунктах. Минулого року виготовлено та встановлено в освітніх закладах ще 14 контейнерів для збору відпрацьованих батарейок. А нещодавно в с.Княгининок, с.Забороль та с.Жидичин встановлені комплекти обладнання для збору ртутьвміщуючих люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок.

У результаті розширення мережі пунктів збору небезпечних відходів у 2022 році зібрано та організовано передачу на утилізацію 3,8 т відходів електричного та електронного обладнання, 170 шт. відпрацьованих ртутьвміщуючих ламп та 50 шт. термометрів. Вартість закупівлі становила 150 тис.грн.

У Луцькій міській раді закликають мешканців громади викидати небезпечні токсичні відходи, які утворюються в побуті тільки у спеціальні контейнери не змішуючи їх з іншими відходами. Мережу пунктів обіцяють розвивати й надалі.

0 Комментариев