Де у Луцьку можна вигулювати собак
Напевне, не всі власники домашніх улюбленців знають, що у місті от уже чимало років діють затверджені правила утримання тварин. Більше того, нині є місця для вигулу чотирилапих. Повідомляють Хроніки Любарта.
Втім де вони, як їх знайти і на якій території можна законно вигуляти песика, здогадатися, як з’ясувалося, не так і легко. Разом із тим, лучанина за вигул тварин у невстановленому місці можуть оштрафувати працівники муніципальної дружини Луцька.
У мерії повідомляють, що за період 2014–2015 років на власників тварин за порушення цих правил наклали 56 адміністративних стягнень на суму в 1292 гривні. Із них сплачено всього 425 гривень.
У травні 2015 року працівники відділу муніципальної дружини звітували, що склали чимало протоколів за вигул собак на території садочків та шкіл. Формально, працівники муніципалітету праві: незнання закону не звільняє від відповідальності. Втім що зробила міська влада, аби громадяни знали про встановлені правила гри?
Відповідно до «Правил утримання тварин у місті Луцьку», вигул собаки має здійснюватися лише з господарем на спеціально відведеному місці для вигулу тварин. Під час вигулу собака реалізовує свої біологічні потреби. При цьому господарі, які вигулюють собак, мають прибирати відходи життєдіяльності своїх тварин.
Під час вигулу господар може спускати собаку з повідка лише за умови нагляду за нею та якщо собака спокійна. Тварин з підвищеною агресивністю та потенційно небезпечних треба вигулювати лише на повідку та в наморднику. Власник несе відповідальність за безпеку та здоров’я своєї собаки, інших тварин та їх господарів.
У правилах записано, що місця для вигулу мають мати спеціальне відгородження і таблички з позначеннями місць для вигулу собак. Власники потенційно небезпечних собак мають право прогулюватися з ними або вигулювати їх без повідка та намордника за наявності тестування за програмою «Собака-компаньйон», що засвідчує спеціальний жетон або посвідчення.
У 2014 році виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення про затвердження схеми для вигулу тварин. Тоді Богдана Новарчук, директор КП «Ласка», яке відловлює бродячих собак, зазначила, що це будуть спеціально відведені місця у різних мікрорайонах міста. Як писало видання «Четверта влада», зі слів Новарчук, такі місця для вигулу мали би бути огороджені та з належними умовами, аби на цих майданчиках собак можна було відпускати з повідка.
У рішенні йдеться, що при формуванні бюджету на 2015 рік мали би бути надані пропозиції щодо виділення коштів для облаштування майданчиків. Нині ж ситуація має такий вигляд: розпізнати, де саме територія вигулу, можна хіба що ходячи із картою та схемою. Хоча позначати ці місця міська рада зобов’язалася у власному ж рішенні.
Наприклад, у Центральному парку імені Лесі Українки є дві ділянки для вигулу собак. Судячи із затвердженої схеми, один майданчик має бути навпроти гуртожитку педколеджу на вулиці Глушець, а інший – десь за територією іподрому. Чому «десь»? Тому що жодних елементарних табличок, які свідчили б про те, що це місце вигулу, немає. На карті парку вони теж не позначені. Аналогічна ситуація і з низкою інших майданчиків. Чимало з них просто розташовані у чагарниках, де виросла височезна трава.
Тож як власникам тварин зрозуміти, де вони не переходитимуть межу правил? Директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Іван Кубіцький розповів, що цього року, якщо і варто очікувати на облагородження такого майданчика для вигулу собак, то лише одного – у Центральному парку культури та відпочинку. Загалом коштів у міському бюджеті для облаштування майданчиків узагалі не передбачено.
«Поки що ми замовили проект. Буде проект – будемо знати, скільки коштуватиме облаштування такого майданчика і скільки потрібно просити грошей», – пояснює Кубіцький.
Разом із тим, за повідомленням тієї ж міської ради, станом на 30 червня 2015 року в місті зареєстровано 483 домашні тварини. Від 256 лучан надійшла плата за їх утримання. Тариф доволі незначний: власник собаки має залежно від розміру улюбленця платити від 2 до 6 гривень на місяць. Він запроваджений ще із липня 2012 року.
За період з 1 січня 2015 по серпень 2015 року на рахунок КП «Ласка» надійшло 8469 гривень 40 копійок. Куди ж пішли ці нехай і мізерні кошти? 2 липня 2015 року, як писало ІА «Волинські новини», директор КП «Ласка» Богдана Новарчук повідомляла, що кошти йдуть на закупівлю каші для тварин, яких утримує підприємство. Чому ці кошти із власників домашніх улюбленців не йдуть принаймні для виготовлення елементарних табличок – залишається відкритим питанням.
Згідно з ухваленим на засіданні виконавчого комітету рішенням, затверджено одинадцять місць для вигулу собак, зокрема:
- вулиця Боженка (біля річки Жидувки);
- бульвар Дружби народів (біля річки Жидувки);
- вулиця Гордіюк;
- вулиця Кравчука (біля РАЦСу);
- вулиця Шопена (біля Палацу учнівської молоді);
- парк 900-річчя міста Луцька (біля вулиці Космонавтів);
- парк 900-річчя міста Луцька (біля вулиці Ветеранів);
- вулиця Набережна (навпроти вулиці Яровиця);
- вулиця Набережна (навпроти вулиці І.Франка);
- два майданчики у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки (неподалік Ротонди і за іподромом).
Автор статті: Олег Горох